"Tutuklu amiraller zaafiyet oluşturmaz"

"Tutuklu amiraller zaafiyet oluşturmaz"
Metehan Demir, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tutuklu generaller nedeniyle görevini yapamayacak durumda olduğu iddialarının doğru olmadığını söyledi.

NTV'de gündemi değerlendiren Hürriyet Ankara Temsilcisi Metehan Demir, TSK'nın Güneydoğu'dan Aden Körfezine kadar geniş bir alanda görevini en iyi şekilde yaptığı, herhangi bir zaafiyetin söz konusu olmadığını kaydetti.
 
Metehan Demir şunları söyledi;
 
"TSK Aden Körfezi'nde bir operasyonu da idare edebiliyor. Güneydoğu'da çok büyük fedakarlıklarla bu kış soğuğunda sürdürülmesi gereken parayla ölçülemeyecek fedakarlıklarla yapılan operasyonları da icra edebiliyor. Demek ki bu TSK'da hala çekirdeğindeki o tertemiz yapıyla bu görevini sürdürüyor."
 
Metehan Demir, öte yandan emekliliğini isteyen Donanma Komutanı Nusret Güner'in yerinin doldurulabileceği de sözlerine ekledi.
 
Demir, orgenerallik ya da oramirallik rütbesi boşsa bile oraya doldurabilecek eğitim ve kalitede tümamirallerin, tümgenerallerin olduğunu da unutmamak gerek" dedi. Metehan Demir, "İlla eş rütbe deniliyor ama onun altında o işleri yapabilecek kişiler TSK'da var. Var ki işler yürüyor" açıklamasında bulundu. (SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com