Tutuklu Askerlerin Eşleri Anıtkabir'e Gidiyor

Tutuklu Askerlerin Eşleri Anıtkabir'e Gidiyor
Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan askerlerin eşleri Anıtkabir'de bir araya geliyor..

Balyoz soruşturması kapsamında gerçekleştirilen tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne gönderilen muvazzaf ve emekli general, amiral ve diğer subayların eşleri bugün Ankara'da Anıtkabir'de toplanıyor.

100 KİŞİLİK GRUP ANKARA'YA HAREKET ETTİ

Son tutuklamalara gerekçe gösterilen belgelerin bulunduğu iddia edilen Donanma Komutanlığı Gölcük Deniz Üssü'nde görevli amiral ve subayların eşlerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup da bu sabah iki otobüsle Ankara'ya haraket etti. Subay eşleri, geçmişin acısının bugünkü subaylardan çıkarılmak istendiğini söyledi.

Gölcük'ün Yüzbaşılar Semti'nde bir alışveriş merkezinin önünde saat 07.00'de toplanmaya başlayan amiral ve subayların eşleri, yağan yağmura rağmen ellerinde bayraklarla otobüslerin gelmesini bekledi.

'HAK, HUKUK VE ADALET İSTİYORUZ'

Balyoz iddiasıyla tutuklananlar arasında bulunan muvazzaf askerlerden Donanma Komutanlığı Denizaltı Filosusu Komutanı Tuğamiral Ahmet Türkmen'in eşi Nuray Türkmen adil bir yargılama istediklerini söyledi. Diğer subay eşlerinin de destek verdiği, son derece üzgün olan ve iki gün önce eşini cezaevinde ziyaret ettiğini söyleyen Nuray Türkmen, "Eşlerimizin haksız yere tutuklandıkları için buradayız. Onların adil olarak yargılanmasını istiyoruz. Onların arkasındayız. Bırakmayacağız. Hak, hukuk adalet istiyoruz." dedi. Nuray Türkmen üzüntüsünden fazla konuşamadı.

'ANITKABİR'DE SESİMİZİ DUYURACAĞIZ'

Ankara'ya giden grup adına konuşan bir subay eşi de, geçmişin acısının bugünkü subaylardan çıkarılmak istenildiğini söyleyerek şöyle devam etti:

"Arkadaşlarımızın adil olarak yargılanmasını istiyoruz. Onların yanındayız. Hepimiz biriz. Arkadaşımız dün açık görüşte eşiyle birlikte görüştü. Gayet kuvvetliler. Biz de onlara destek olmak amacıyla Anıtkabir'de sesimizi duyurmak istiyoruz. Herkes lütfen bizi takip etsin. Bizi anlamaya çalışsınlar. Sadece hak, hukuk, adalet istiyoruz. Adil olarak yargılanmak istiyoruz. Her şeyin tek taraflı olarak değerlendirilmesini istemiyoruz. Geçmişin acısını da bizden çıkarmasınlar lütfen"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com