Tutuklu General Özel İzinle Annesinin Cenazesinde!

Tutuklu General Özel İzinle Annesinin Cenazesinde!
Balyoz tutuklusu Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan annesinin cenazesine Katıldı.

Balyoz Davası'nın 11 Şubat'taki duruşmasında tutuklanan 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan, özel izinle annesi Bedriye Özarslan'ın cenazesine katılıyor

Balyoz davası kapsamında tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne gönderilen 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan'ın annesi Bedriye Özarslan, oğlunun tutuklama haberini tedavi gördüğü GATA Hastanesi'nde aldı. Bir hafta önce ayağındaki kırık nedeniyle hastanede tedavi altına alan Bedriye Özarslan, geçtiğimiz cumartesi günü oğlunun tutuklanma haberini alınca fenalaştı. Tansiyonu 6'ya düşen yaşlı kadın, Yoğun Bakım Ünitesi'nde gözetim altına alındı. Ancak doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşlı kadın bir gün sonra yaşamını yitirdi. Bir yakını "Korgeneral Özarslan, babasının ölümünde de görevi başındaydı. Şimdi de vatanı için annesinin yanında olamadı. Annesi son zamanlarda 'Oğluma birşey olacaksa ben öleyim. Onu o şekilde görmeyeyim' diyordu. Oğlunun suçsuz yere tutuklanacak olmasından çok korkuyordu" diye konuştu. Bedriye Özarslan'ın cenazesi, bugün Selimiye Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.

CEZAEVİNDEN GAZETEYE İLAN

Öte yandan Bedriye Özarslan'ın vefat haberi gazetelere verilen iki ayrı ilanla duyuruldu. ilanlardan birinde ailesi diğerinde ise evlatları yazdığı dikkat çekti.

Ailesinin verdiği ilanda Bedriye Özarslan'ın 15 Şubat Salı günü Üsküdar Selimiye Camii'nde
öğle namazana mütakip kılanacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği duyuruldu.

Evlatları, tarafından verilen ilanda ise; "Onurlu bir Türk Generalinin Saygın Annesine Tanrıdan rahmet, ailesine başsağlığı dileriz. Oğlu Hasdal'da bizlerle beraber olduğu için cenazeye katılamayacaktır. Tüm vatan evlatlarına duyurulur." denildi.

Elazığ'da depremin ardından kurtarma çalışmalarını yürüten Korgeneral Özarslan, bölgeye gelen Başbakan Erdoğan'a eşlik ederek bilgi vermişti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com