Tutuklu komutan: Mayın tarlasından çıktım ama…

Tutuklu komutan: Mayın tarlasından çıktım ama…
CHP milletvekilleri Silivri’deki tutuklu komutanlarla görüştü. Emekli Korgeneral Özarslan ‘Mayın tarlasından sağ çıktım, yalan tarlasından çıkamadım’ dedi.

CHP milletvekilleri, Veli Ağbaba, Özgür Özel, Nurettin Demir ve Melda Onur, Balyoz davasından Silivri Cezaevlerinde yatan komutanlarla görüştüler. 8. Kolordu eski Komutanı emekli Korgeneral Korkut Özarslan,‘’Ben mayın tarlasından sağ çıktım, ama buradaki yalan tarlasından çıkamadım’’ dedi.
 
Gazeteport’un haberine göre, dört milletvekili gözlemlerini rapor haline getirerek parti yönetimine verdiler.
 
Raporda, ‘’Askerler, davadaki çelişkileri aktardılar. 2003’e ait olduğu iddia edilen darbe planında 2007’de konulan cadde isimleri var. Haberleşmenin Kral TV’nin altyazıları ile sağlandığı öne sürülmüş, ancak Kral TV alt yazı sistemine 2006’da geçtiğini bildirmiştir. Adı ’Umut Ahmet Tarakçı olan asker, ‘’Umut’’ adını 2009 yılında mahkeme kararıyla almış ancak 2003 planında da adı ‘’Umut’’ olarak geçmektedir’’ denildi.
 
YAZICIOĞLU VE ÖZAL: Askerler, tutukluluk süresinin uzunluğu yanında temel sebebin yargılanmadaki hukuksuzluk olduğunu da savundular ve ‘’Muhsin Yazıcıoğlu ile Turgut Özal’ın ölümleri konusunda hassas davranan Cumhurbaşkanı bu konuda da hassasiyetini göstermeli’’ dediler ve milletvekillerine şunları söylediler:
 
KORGENERAL YURDAER OLCAN:
Seminere katılmayan ve yargılanan subaylar bile seminerde suç var mı diye şüpheliydi. Ama onlar da tezgahın içinin boş olduğunu ve bunun TSK’yı  yok etme aşaması olduğunu anladılar. Başbakan’ın tutuklulukla ilgili sözleri olumlu. Gerekçeli karardaki rezaleti görünce böyle konuştu.
 
KORGENERAL KORKUT ÖZARSLAN: 60 saniye savunma yaptım, 18 yıl ceza aldım, Terörle mücadele ederken terörist olduk. Mahkeme dijital deliller için bahaneler buldu. Ben,Malum ülkeye   alternatif planı sunuyoruz diyorum. Malum ülkeyi kaldırıyorlar, alternatif plan kalıyor. Bu da Balyoz planı oluyor. Ben Mayın tarlasına girdim, sağ çıktım. Ama bu yalan tarlasından çıkamadım.
 
KORAMİRAL KADİR SAĞDIÇ: Gerekçeli kararı bekledik ama mahkeme yeni sahte deliller üretti. Ben Yunanistan Kıbrıs Daire Başkanıydım. Mahkeme inatla Deniz kuvvetlerinde görevli dedi. Hukuksuzluk savcılıkla sınırlı kalabilirdi ama mahkeme de bunu üstlendi. Gerekçeli karar rezalettir. Haksızlıklar Kafka’nın romanına bile sığmaz.
 
KORAMİRAL MEHMET OTUZBİROĞLU: Süreç TSK’dan tasfiye edilme sürecidir.  Burada bulunmamız siyasidir. PKK için uygulanmak istenen bir af ile bırakılmamız kabul edilemez. Hedefin alt yapısı oluşturuluyor. Bu da yeni Anayasa, Ortadoğu’nun yapılandırılması ve Başkanlık sistemine geçiştir.
 
TUĞAMİRAL TURGAY ERDAĞI:  Biz hukuki bir yargılama istiyoruz. Başbakan’ın söyledikleri tuzak. Başbakan samimi ise adil yargılama var mı, yok mu araştırsın, hukuksuz yargılamaların hesabını sorsun. Başbakan ‘tutuksuz yargılayın ve hükmü verin’ diyor. Ben Başbakanın söylediklerinden tedirgin oldum.
 
TÜMAMİRAL FATİH ILGAR: Deniz Kuvvetleri Türkiye’nin elinden kayıp gidiyor. Her yıl Deniz Kuvvetlerinde yapılan anketlerle Şura’ya girecek ilk 10 albay belirlenir. Şu anda 10 yılın ilk 10 albayı yani toplam 100 albay içeride. Deniz Kuvvetleri’nin 10 yılını tasfiye ettiler. Bizim zamanımızda Doğu Akdeniz’e girmeye cesaret edemeyen ülkeler şimdi Doğu Akdeniz’de istediklerini yapıyor. (CTK)
 
Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/126979/mayin-tarlasindan-ciktim-ama#ixzz2KBthJeLj

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com