Tutuklu korgeneral annesinin cenazesine katılmayacak

Tutuklu korgeneral annesinin cenazesine katılmayacak
Ergenekon davasından tutuklu bulunan emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, cenaze törenine katılan tutuklu sanıklara gösterilen tutum nedeniyle annesinin cenazesine katılmayacağını açıkladı.

Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, annesinin cenaze törenine katılmayacağını açıkladı: Anneme son görevimi, cenaze törenlerinde karşılaşılan tutum nedeniyle yapamıyorum!
 
Ergenekon davasında İnternet Andıcı dosyasından tutuklu bulunan eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’in annesi Cevriye Pekin (85) bugün Bursa’nın İznik ilçesinde yaşamını yitirdi.
 
Bir süredir tedavi gören annesi Cevriye Pekin’in ölüm haberi, İsmail Hakkı Pekin’e cezaevinde iletildi. Emekli korgeneral İsmail Hakkı Pekin ise cenazeye katılmayacağını bildirdi. Pekin, annesinin cenazesine katılmama nedenlerini yazılı olarak açıkladı. İnternet Andıcı’nı kastederek yazılı bir evraka paraf attığı için Silivri Cezaevi’nde yattığını anlatan Pekin şöyle devam etti:
 
“Bugün 2.5 yıldır hasta olarak yatmakta olan annem Cevriye Pekin’in vefatını öğrendim. Yapılacak cenaze törenine, tutuklu olup da yakınlarını kaybeden insanların daha önceki cenaze törenlerinde maruz bırakıldıkları tutum ve davranışların (nakil koşulları, cenazenin defni sürecindeki refakatçilerin olumsuz tutumları, taziyelerin kabulü yönündeki engellemeler, gece cezaevinde ikamet mecburiyeti vb.) ruhumda yarattığı tahribat ve kabul edilemezlik duygusu beni sevgili annemin cenaze törenini katılmama ve son görevimi layıkıyla yerine getirmeme engel olmuştur. Kıymetli ve sevgili anacağım ruhun şad, mekanın cennet olsun.”
 
Cevriye Pekin, yarın Bursa’da öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com