Tutuklu milletvekilinden mektup var

Tutuklu milletvekilinden mektup var
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) tutuklu İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a mektup gönderdi.

Cezaevinde yazdığı 'Silivri Toplama Kampı-Zülumhane' adlı kitabının 9 Eylül pazar günü Bayraklı Belediyesi Standı'nda dağıtılmasıyla ilgili Başkan Karabağ'a teşekkür eden Balbay, kaleme aldığı mektubuna, "9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan yurtsever İzmirliler, Bayraklı Belediyesi’nin ana direği can dostlar, Bugünümüz ve geleceğimiz sevgili gençler" diye başladı.

Balbay mektubunda, düşüncelerini, "İzmir Fuarı’nın o güzelim ikliminde bir kitapla, bir mektupla da olsa sizlere ulaşabildiğim için çok mutluyum. Ayrılıklar, bazen dostlukları, kardeşlikleri pekiştirmeye yarar. Sevgiyi güçlendirir, gelecek kavramını daha anlamlı hale getirir. Demir parmaklıkların arkasından sizlere bu duygularla sesleniyorum. İzmir Fuarı’nın havasını içinize çekerken, özgürlüğü soluduğunuzu, bağımsızlık ruhunu soluduğunuzu, etrafınızdaki yığınlarla birlikte kardeşçe yaşama duygusunu soluduğunuzu unutmayın. Bugün sizlerle aynı güneşin altındayız, aynı umutların ufkundayız, aynı kitapların arasındayız. Yakın gelecekte aynı sokaklarda, aynı sokaklarda, aynı meydanlarda olacağız. 5 bin yıllık İzmir’imizin en eski yerleşim yeri Bayraklı sırtlarından, bir yanımız Karşıyaka bir yanımız Konak, egeyi selamlayacağız. Türkiye’yi selamlayacağız. O günlerin özlemiyle hepinize kitaplar dolusu saygılar, sevgiler sunuyorum” şeklinde ifade etti.

Mustafa Balbay’a seslenen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Gönül isterdi ki Mustafa Balbay bizimle olsun, kendi kitaplarını imzalasın. Ruhunun burada olduğunu yazdığı mektuptan algılayabiliyorum. Dilerim kendi de yazıp dağıtır. Biz burada dostlarıyla birlikte kitaplarını dağıtacağız” dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com