Tutuklu sayısı 9'a çıktı

Tutuklu sayısı 9'a çıktı
Uşak'ta haksız çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurmak ve örgüt adına ihalelere fesat karıştırmak iddiasıyla yürütülen operasyonda tutuklananların sayısı 9'a yükseldi.

 Uşak'ta haksız çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurmak ve örgüt adına ihalelere fesat karıştırmak iddiasıyla yürütülen operasyonda tutuklananların sayısı 9'a yükseldi.
Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde düzenlediği operasyonla 13 kişiyi suç örgütü kurdukları ve ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına almıştı. Gözaltına alınan şahıslardan A.B. (36) emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılmış geri kalan 12 kişi adliyeye sevk edilmişti. Cuma günü savcılığa sevk edilen 12 kişiden 9'u mahkemeye çıkarılmış ve mahkeme sonucunda 8 kişi tutuklanmıştı.
Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre operasyon kapsamında; A.R.U., Y.A, H.S., E.K., M.U., T.K., Y.S. ve A.P. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi; “Soruşturma devam ettiğinden örgüt üyeleri tarafından mağdur edilmiş kişilerin bulunması halinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza ve soruşturmayı yürüten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne müracaat etmeleri halinde gereği yapılacaktır. Halkımızın huzur ve güvenliğini bozmaya yönelik suç örgütlerine karşı mücadeleyi Cumhuriyet Başsavcılığımız kolluk kuvvetleri ile birlikte kararlılıkla sürdürecektir”
Öte yandan operasyonda adı geçen ancak yapılan yazılı açıklamada adı bulunmayan Uşak 1. İcra Müdürü M.E'nin de operasyon kapsamında tutuklandığı öğrenildi. M.E.'nin geçtiğimiz Cuma günü savcılığa sevk edildiği savcılıktaki ifadesinin ardından da tutuklanması istemi ile mahkemeye gönderildiği ancak mahkemenin M.E.'yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktığı bildirildi. Ancak soruşturmayı yürüten savcı, M.E.'nin serbest bırakılmasına itiraz etti ve itiraz üzerine dün tekrar mahkemeye çıkartılan İcra Müdürü M.E. tutuklanarak Uşak E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com