Tutuklu vekiller tahliye edilmeli

Tutuklu vekiller tahliye edilmeli
Mahkemelerin, tutuklu vekilleri tahliye etmesi gerektiğini söyleyen Arınç, “Hakkımda fezleke düzenlenirse daha fazlasını söylerim” diye konuştu

Önceki akşam TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, tutuklu vekillerin tahliye edilmesinin gerekli olduğunu ifade ederek, "Çünkü onların içeride tutuklu kalması milli iradeye saygısızlıktır. Milletin seçtiği bir insan, parlamentoya gelir ve yasama görevine başlar" dedi.

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre; Bülent Arınç, “Hakkımda fezleke düzenlenirse daha fazlasını söylerim. Mahkemeler tutuklu vekilleri tahliye etmeli” dedi. Türkiye’nin Fener Rum Patrikhanesi’ni ekümenik olarak kabul etmemesinin bir anlam ifade etmediğini, dünyanın bunu kabul ettiğini belirten Arınç, “Patrikhaneyi tanımamız çok fazla şeyi değiştirmez” diye konuştu. RTÜK’teki yüksek kira ücreti ve faturaların devlete ödettirilmesi konusunda, “Duyunca aklım başımdan gitti” diyen Arınç, RTÜK’ün radyo yayınlarını denetiminden vazgeçebileceğini ifade etti.

Arınç’ın, önceki akşam Plan ve Bütçe Komisyonu’nda verdiği mesajlar şöyle:

MAHKEMELER TAHLİYE ETMELİ

"Çünkü onların içeride tutuklu kalması milli iradeye saygısızlıktır. Milletin seçtiği bir insan, parlamentoya gelir ve yasama görevine başlar. Birincisi, yasama organı olarak biz bunu yapmalıyız. İkincisi, mutlaka yargıda bunu dikkate alarak milletvekili seçilmiş olan, milletvekili sıfatını taşıyan insanları tahliye etmelidir. Bu bir talimat değil. Çünkü milli irade burada seçmiş. ‘Milli irade yanlış yapmış’. Sen bunu tartacak noktada değilsin. Sen yargısın, sen işin o tarafına bakmayacaksın. ‘Ben niye içeride çürüyeyim kardeşim. Bir an evvel milletvekili olayım çıkayım’ diyen bir insana, ‘senin kalbin kötü, sen içeride kal’ denemez"

ADALET ÖÇ ALMA MEKANİZMASI DEĞİL

"Sıfatımın ötesinde bir hükümet üyesi olmanın bana yüklediği sorumluluğu da bazen aşarak benden beklenmeyecek laflar da ediyorum ama bunu vicdanen söylüyorum. Adalet öç alma mekanizması değildir. Belki benim bu sözlerimden dolayı hakkımda bir fezleke tanzim edilir, dokunulmazlığımın kaldırılması da istenebilir. Eğer hakkımda bir fezleke gelirse ve yargılanmam da mümkün olursa daha fazlasını söylerim."

Çünkü şimdi bazı şeylere dikkat etmek mecburiyetindeyim ama kendimi savunmak durumunda kalırsam, bu uygulamaların sonunda nasıl netice vereceğini, yargının da bundan nasıl olumsuz etkileneceğini bilecekleri şekilde de söylerim.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com