Tutukluluğun İtirazına İkinci Ret

Tutukluluğun İtirazına İkinci Ret
Nöbetçi Hakimlik, Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutukluluğuna yapılan itirazı ikinci kez reddetti..

Nöbetçi Hakimlik, Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutukluluğuna yapılan itirazı ikinci kez reddetti. Karar Yalçın Küçük, Şükrü Doğan Yurdakul, Coşkun Musluk, Sait Çakır, Müyesser Uğur, Kaşif Kozinoğlu ve Hanefi Avcı'yı da etkiliyor.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener'in de aralarında bulunduğu altı kişinin tutukluluğuna yapılan itirazı ikinci kez reddetti.

Hakim Yakup Hakan Günay'ın başkanlığındaki mahkeme, bugün aldığı kararında, Şık ve Şener'in yanı sıra, yazar Yalçın Küçük, Doğan Yurdakul, Coşkun Musluk, Sait Çakır, Müyesser Uğur, Kaşif Kozinoğlu ve Hanefi Avcı için yapılan itiraza olumsuz yanıt verdi.

İtirazın reddine dayanak olarak, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 104/1-2 maddeleri gösterildi.

Şık ve Şener, 3 Mart sabahı erken saatlerde düzenlenen bir operasyonla "Ergenekon örgütüne üye oldukları" iddiasıyla gözaltına alınıp üç gün sonra tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderilmişlerdi. Burada Silivri Cezaevi'ne nakledilen iki gazeteci, Doğan Yurdakul ile aynı koğuşta kalıyor.Gazetecilerin tutukluluğu ulusal ve uluslararası planda kınanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com