Tutuklulukları Devam Edecek

Tutuklulukları Devam Edecek
'Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutuklulukları devam edecek.

Alınan bilgiye göre, Şener, Şık, Musluk ve Yıldız'ın avukatlarınca tutukluluğun kaldırılması yönünde yapılan itiraz başvurularını değerlendiren İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, ''silahlı terör örgütüne üye olma'' suçlamasıyla 6 Mart'ta tutuklanan Ahmet Şık ve Nedim Şener ile aynı suçtan tutuklanan Müyesser Yıldız ve Coşkun Musluk'un tutukluluğuna süresi içinde itiraz edildiğini hatırlattı.

Taleplerle ilgili görüşü sorulan cumhuriyet savcısının taleplerin reddi yönünde görüş bildirdiği ve şüphelilerin üzerine atılı suçun Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 100/3. maddesinde yazılan suçlardan olduğunu belirten mahkeme heyeti, ''şüphelilerin üzerine atılı suçu işledikleri hususunda dosya kapsamı ve delil durumuna göre kaçma ve delilleri etkileme şüphesinin bulunduğunun ve mahkemenin üye hakimi tarafından verilen tutuklama kararında herhangi bir isabetsizlik bulunmadığının anlaşıldığını'' ifade etti.

Heyet, şüpheli avukatlarının itirazlarının reddi ile şüpheliler Şener, Şık, Musluk ve Yıldız'ın tutukluluğunun devamına oy birliğiyle karar verdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com