Tütün mamulleri ayrı bölmelerde satılıyor

Tütün mamulleri ayrı bölmelerde satılıyor
Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin ardından 6 aylık geçiş sürecinin tamamlanmasıyla Hisarcık ilçesinde bakkal ve marketlerde tütün mamullerinin iş yerlerinin dışarıdan görünmeyen ayrı bölüm

Market işletmecisi Süleyman Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, yönetmelikte, tütün mamullerinin, iş yerinin dışarıdan görünmeyen ayrı bir bölümünde, 18 yaşını doldurmamış kişilerin doğrudan ulaşamayacağı şekilde satılmasını gerektiğinin belirtildiğini anımsattı.
Yönetmelik değişikliğinin tütün mamulü satan esnafı çok fazla etkileyemeyeceğini düşündüğünü ifade eden Güler, ''İş yerimizdeki sigara reyonu önceden beri dışarıdan görünmeyecek şekilde ayrı bir bölümde bulunuyordu. Yeni yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle sigara reyonumuzu yazılı, görsel, işitsel unsurlar içermeyecek ve reklam içerikli ibareleri taşımayacak şekilde yeniden düzenledik. Uygulamada şimdilik bir sorun yok. Ancak sigara tezgah altına inerse kaçakçılığa zemin oluşturulur'' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com