Tuvalet Kapısı Açılmayınca Hayatını Kaybetti!

Tuvalet Kapısı Açılmayınca Hayatını Kaybetti!
Genç avukat tedavi gördüğü hastanede tuvalette yığılıp kaldı..

38 yaşındaki avukat İzzet Çiçek, tuvalette fenalaşıp yere yığıldı; içeride 10 dakika mahsur kalan hasta tüm çabalara rağmen kurtarılamadı

Mersin'de 38 yaşındaki avukat İzzet Çiçek geçen hafta rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiğin belirlenen genç adam tedaviye alındı.

KURTARILAMADI
Ertesi gün tekerlekli sandalye ile tuvalete giden genç adam burada fenalaşarak yere yığıldı. 10 dakika boyunca içeride mahsur kalan Çiçek, daha sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KLOZET İLE KAPI ARASINDA YIĞILDI
Mersin Barosu'na kayıtlı avukat İzzet Çiçek, 24 Aralık'ta evinde aniden rahatsızlanınca yakınları tarafından Mersin Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan avukat Çiçek, Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Geceyi hastanede geçiren Çiçek, ertesi gün öğleden sonra babası Raif Çiçek tarafından tekerlekli sandalye ile giriş koridorunda bulunan tek kişilik tuvalete götürüldü. Tuvalete giren Çiçek, ihtiyacını gidermek isterken yeniden fenalaşınca, klozet ile kapı arasına yığıldı.

KAPIYI AÇAMADILAR
1 metre 90 santimetre boyunda ve 90 kilo ağırlığında olan Çiçek'in düştüğünü fark eden babası kapıyı açmak istedi. Başaramayınca görevlilerden yardım istedi. Tuvalete gelen görevliler, avukatın klozet ile kapı arasında bulunması nedeniyle kapıyı açamadı. İki görevli, kapının üst camını kırıp buradan içeri girerek Çiçek'i kapının arkasından çekip, dışarı çıkarttı. Yaklaşık 10 dakikalık çaba ardından dışarı çıkartılan Çiçek, götürüldüğü acil müdahale odasında 1 saat süren kalp masajı ve tıbbi müdahaleye karşın kurtarılamadı.

EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPIYORDU
Evlilik hazırlığı yapan Çiçek'in cenazesi toprağa verilirken, olayın şokunu yaşayan baba Raif Çiçek, oğlunun bürosundaki eşyalarını topladı. Oğlunun dağcılık ve motor sporlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Çiçek, tuvaletin kapısının içeri değil de dışarı doğru açılması halinde oğlunun belki yaşama döndürülebileceğini söyledi.

Oğlunu yaklaşık 10 dakikada tuvaletten çıkartabildiklerini anlatan Çiçek, şöyle dedi:"Oğlumu ziyarete gittim, birlikte otururken tuvalete gitmek istediğini söyledi. Tekerlekli sandalye getirip, tuvalete götürdüm. Kapının önünde beklerken hırıltı geldi. Oğlum kapı ile klozet arasına düşmüş, görevlilerin yardımıyla 10 dakikada çıkartabildik. Tuvaletin küçük, hem de kapının içeri doğru açılması çok zaman kaybettirdi. Benim yüreğim yandı, dağ gibi yavrumu kaybettim. Ne olur bu hastane kapılarını bu tür olaylar düşünülerek yapılsın." Mersin Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Yavuz Gözükara ise, "Gereken yapılıyor, bakanlığımız bu tür vakaların önlenmesi için yeni düzenlemeye gidiyor" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com