Tuvalette bebek alışverişi

Tuvalette bebek alışverişi
Türkmen anne bebeğini havaalanı tuvaletinde sattı

Türkiye'de kaçak olarak yaşayan Türkmen bir kadın doğurduğu bebeğini internet üzerinden satmaya kalktı. Son yıllarda artmaya başlayan internet üzerinden çocuk satma yoluyla Türk asıllı Alman vatandaşı N.B.'yle irtibat kuran 22 yaşındaki Dinara A. bin lira karşılığında bebeği satmaya çalıştı.

Bebeği vermek ve parayı almak için Sabiha Gökçen Havaalanının tuvaletini seçen kadın anlaşma bozulunca yakalandı. Satışı gerçekleştirmek için iki kadın da havaalanına geldi. Türkmen anne bebeği alacak N.B. ile buluştu. Anne Dinara A. bebek pusetiyle tuvalete girdi. Bir dakika sonra N.B. elinde bebekle tuvaletten çıktı. Kadınlar farklı yönlere gitti. Bebeği alan N.B. puseti yanındaki adama verdi. Ancak bebeği yurtdışına çıkaramayacaklarını analayan ikili bebeği tekrar tuvalete bırakarak polise ihbarda bulundu.

Güvenlik kamerası görüntülerinden olayı çözen polis anne Dinara A.'yı yakaladı. Türkmen anne "Bebeği istemediğim için doğum masrafları karşılığında bin liraya satmaya karar verdim.Pişmanım ve bebeğimi geri istiyorum” derken N.B. bebeği satın alacağı iddialarını yalanlayarak sadece para yardımında bulunduğunu iddia etti.

Havalimanında satılmak istenen 4 aylık bebek, gözaltına alınan annesi Dinara A.’ya teslim edildi.

Dinara A. ve annesi Sapıa A. sınır dışı edilerek ülkelerine geri gönderildi. Bebeği satın aldığı iddia edilen Türk asıllı Alman vatandaşı N.B.’ye ise bebeğin ‘Nesebini’ (soy bağını) değiştirme suçundan işlem yapıldı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com