Tuzla'da bir gemide patlama meydana geldi

Tuzla'da bir gemide patlama meydana geldi
Tuzla Tersaneler bölgesinde bulunan Ada Denizcilik adlı tersanede inşası devam eden bir gemide patlama meydana geldi.

Patlamada 2 işçi hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevkedildi. Görgü tanıkları, patlamanın ardından 2 işçinin alevler içinde kaldığını söyledi. Yaralı işçiler, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN! 

ÖLENLERİN YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Ada Tersanesinde yapımı devam eden bir gemideki patlamada hayatını kaybeden iki işçinin cesedi savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Patlamayı duyarak tersaneye gelen işçi yakınları gözyaşlarına boğuldu. Patlamada hayatını kaybeden Ali Sağdıç'ın ağabeyi Mesut Sağdıç cenaze "Kardeşim gitti" diyerek gözyaşı dökerken daha fazla dayanamayıp yere yığıldı.

Yakınları tarafından ayağa kaldırılan Mesut Sağdıç tersane yetkililerine tepki gösterdi. Sağdıç'ın yakınları da tersanelerde gerekli önlemlerin alınmadığını ileri sürdü.

VALİ MUTLU'DAN TUZLA’DAKİ PATLAMAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’ndeki şehit polis yakınları için düzenlenen geceye katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Tuzla’da bugün meydana gelen patlamayla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mutlu, patlama ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu : “Tuzla’daki tersanelerimizden birinde bugün vuku bulan iş kazasında 2 işçimiz hayatını kaybetti. Onlara gani gani rahmet diliyoruz. Tabi bu tür iş kazalarında hayatını kaybeden insanlarımıza da fevkalede üzülüyoruz. Ve işyerlerinde gerçekten bu tür kazaların oluşmaması için iş sahiplerinin çok daha dikkatli güvenliği her zaman öncelikleyen bir iş akışını dikkatli şekilde sürdürmeleri gerektiğini paylaşıyoruz. Ama buna rağmen maalesef olan bu tarz hadiselerden fevkalade üzülüyoruz. Allah mekanlarını cennet eylesin"

"YARALILARDAN 1'İNİN DURUMU AĞIR"

Vali Mutlu “ Tabii olayda yaralananlar da var. 6 işçimiz de maalesef olayda yaralandı. Bunlardan 4 tanesi hastanede tedavi görüyor. İşçilerden 1 tanesi yanık tedavisi görüyor, yoğun bakımdadır. Diğer 3 yaralı ağır vaka değil, 2 tanesi ise hastaneden ayrıldı" dedi.

PATLAMA KAYNAK SIRASINDA MEYDANA GELMİŞ

Kaynak yapı esnasında oluşan kimyasal gazın etkilenmesi sonucu patlamanın meydana geldiğini biliyoruz" diyen Vali Mutlu, “Hem idari takibat hem adli takibat yürütülüyor. Bu tür acı haberleri duymayı istemiyoruz. İş yerlerimizde inşallah işçilerimizin hayatına sebebiyet veren bu tür kazaların oluşmamasını diliyoruz" şeklinde konuştu .

"İŞÇİLER DAHA DİKKATLİ OLMALI"

Tuzla’da sürekli bu tarz kazaların meydana geldiği ve tedbir alınıp alınmayacağı konusu üzerine sorulan bir soruyu cevaplayan Vali Mutlu, Tuzla'da yapılan pek çok eğitimler olduğunu belirterek “İş yerleri de bu konuda aslında duyarlılar. Uzun süredir de aslında bu tür kaza oluşmamıştı. Ama çalışan personellerin bu konuda eğitimlerine çok dikkat etmeleri lazım. Neyi, ne zaman, nasıl yapacakları özellikle riskli yerlerde, çok daha büyük önem arz ediyor. Tabi daha fazla dikkat gösterilmesi lazım. Ama mesleki eğitimlerin özellikle Tuzla’da çok daha dikkatli yapıldığını biliyoruz. Orada güvenlik tedbirlerinin eskiye oranla, alınan tedbirlerle, daha iyi bir noktaya getirildi diye biliyoruz. Tabi bundan sonra bu tür vakaların tekrar yaşanmaması en büyük dileğimiz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com