Tuzla'da korkutan yangın!

Tuzla'da korkutan yangın!
Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir boya fabrikasında yangın çıktı.
Yangın, saat 10.30 sıralarında Kayalar Boya ile Genç Vernik’in bulunduğu fabrikanın bahçesinde başladı. 
 
Önce fabrikanın bahçesindeki trafo patladı. Hemen ardından vernik deposu alevler içinde kaldı. Yangın sırasında sık sık patlamalar meydana geldi. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi bölgeye sevk edildi.

Ancak itfaiye ekipleri, patlamalar yüzünden yangına müdahale edemedi. Alevler metrelerce yüksekliğe ulaştı. Dumanlar uzak yerlerden bile görüldü. Alevler fabrikanın üstünden ve yakınlarından geçen yüksek gerilim hatlarının da kopmasına neden oldu.

Yangının başlamasından yaklaşık bir saat sonra rüzgar yön değiştirdi. Rüzgar alevleri bahçeden asıl fabrika binasına doğru yöneltti. Bu yüzden yangın tehlikesi daha da büyüdü. Kısa bir süre sonra yangın ana binaya da sıçradı. Bunla birlikte patlamaların sayısı arttı. Çevrede bulunan kimya fabrikalarında da artan sıcaklığa karşı önlem alındı. Fabrikalarda bulunan yakıt depoları zaman zaman hortum ile su sıkılarak soğuldu.
 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi' nden yapılan yazılı açıklamada Boya fabrikasında çıkan yangına kuvvetli patlamalar nedeniyle güçlükle müdahale edildiği bildirildi. Açıklamada şöyle denildi: 
 
"Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi içerisinde 10 bin metrekare alan üzerine kurulu içerisinde nitro, seliloz ve tiner tanklarının bulunan tek katlı boya İmalathanesi'nde çıkan yangına kuvvetli patlamalar nedeniyle güçlükle müdahale edilebiliyor. İtfaiyeye 10.35 de yapılan ihbarla alarma geçen İstanbul İtfaiyesi Anadolu ve Avrupa yakasındaki grupları kademeli olarak yangın bölgesine yönlendirdi. 
 
Yangına ilk olarak Tuzla OSB grubu müdahale etti. Daha sonra OSB, Tuzla, Dudullu, Orhanlı, Kartal, Sultanbeyli, Kurtköy, Ümraniye, Başakşehir, Bakırköy, Kadıköy grup ve müfrezeleri 37 araç 138 personel ile yangına müdahale etti. 
 
Ancak meydana gelen büyük patlamalar nedeniyle müdahalede güçlük çekiliyor. İtfaiye ekipleri yangının diğer fabrikalara yayılmaması için çevrede soğutma ve önleme çalışmaları yapıyor." (BRK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com