"Tüzmen hayal dünyasında yaşıyor"

"Tüzmen hayal dünyasında yaşıyor"
ODTÜ mezunu ünlü sanatçı Suavi, Kürşat Tüzmen'in "Devrimcileri dövüp dövüp atıyorduk" açıklamasına ilişkin "Tüzmen'in dövme kabiliyeti olsaydı Ayaydın'ın çocuğundan dayak yemezdi" dedi.
Bülent Forta ise "Ben o dönem öğrenci birliği başkanıydım, Tüzmen'i tanımıyorum bile" diye konuştu.
 
ODTÜ mezunu olan ünlü sanatçı Suavi ve Bağlantılı Hak Sahibi ve Fonograf Yapımcıları Meslek Birliği (MÜYAP) Başkanı Bülent Forta, Kürşat Tüzmen'in "ODTÜ'de devrimcileri dövüp dövüp atıyorduk" şeklindeki açıklamasıyla ilgili konuştu.
 
Hürriyet Gazetesi'nde dün yer alan Kürşat Tüzmen röportajı medyada geniş yer buldu. "Kadınlarla dövüşmem sevişirim", "ODTÜ'de devrimcileri dövüp dövüp atıyorduk" şeklindeki açıklamalarıyla dikkatleri üzerine toplayan Tüzmen, şu iddialarda bulunmuştu:
 
"Zaten çıldırmış adamım. ‘Şu Çılgın Türkler’i okumadınız mı? Atatürk de bir çılgındı. ODTÜ’de ülkücüydüm. Devrimcileri dövüp dövüp atıyordum. İki ülkücü vardı: Biri Kürşad Tüzmen, diğeri Üzeyir Kaptan. İkimiz, 10 bin kişilik okulu sustaya çevirmiştik. Zafer Çağlayan diyor ya, “Eskiden tanışıyoruz” diye. O zaman ülkücüydü, şimdi “Kürt’üm” diyor; fark etmez, ülkücü türkücü... ODTÜ 'den gider, Yükseliş’te onları dayaktan kurtarırdım."
 
"KABİLİYETİ OLSAYDI AYAYDIN'IN ÇOCUĞUNDAN DAYAK YEMEZDİ"
Kürşat Tüzmen'in iddialarını sormak için o dönem ODTÜ'de okuyan ve kamuoyunca tanınan isimlerin bilgisine başvurduk. Ünlü sanatçı Suavi, konuyla ilgili olarak "Böyle bir şeyin olması mümkün değil, o döneme damga vurmuş sosyalist öğrencilerin hepsi ODTÜ'den çıkmıştır" diye konuştu. Tüzmen'in döneminde sol görüşlü öğrencilerin aktif olduğunu söyleyen Suavi şunları söyledi:
 
"Bu mesele galibiyetin yengi üzerinden konuşulacaksa, o dönemki öğrencilerin Türkiye devrimci hareketinin omurgasını oluşturduğu apaçık ortadadır. Böyle bir şey olabilir mi? Bu tamamen polemiktir. Bunu döneklik ve ertelenmiş cümleleler haline dönüştürüyor. Kürşat Bey'în yaşadığı olumsuzlukları manipüle etmek için gündeme atılıyor böyle şeyler. Kürşat Bey'in bu kadar dövme kabiliyeti olsaydı Aydın Ayaydın'ın çocuğundan dayak yemezdi. Kısacası, külliyen doğruluktan uzak olan şeyler bunlar."
 
"TÜZMEN DİYE BİRİNİ TANIMIYORUM BİLE"
 
MÜYAP Başkanı Bülent Forta, Tüzmen'i tanıyıp tanımadığı ile ilgili "Ben o dönemde öğrenci birliği başkanıydım. Öyle birini tanımıyorum bile"  diye konuştu.
 
Tüzmen'in söylediği şeylerin tamamen bir komedi olduğunu kaydeden Forta, konuşmasına şöyle devam etti: "Ben o dönemde dövülüp atılan bir devrimci hatırlamıyorum. Kürşat Tüzmen'in hayal dünyası çok geniş. Bu açıklamaların ciddiye alınır bir tarafı yok. 10 bin kişilik okulun 2 kişiden korktuğunu söylemesi ise tamamen uydurulmuş bir ifadedir." (NSK)
 
Gazeteport
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com