Tüzmen:'Başbakan istemedi'

Tüzmen:'Başbakan istemedi'
TFF Başkanlığına aday olan ve daha sonra adaylıktan çekilen Kürşat Tüzmen, "Sayın Başbakan Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçe'nin düşmesini istemedi" dedi.

Kürşat Tüzmen, TFF Başkan adaylığı sırasında yaşadıklarını anlattı.

Tüzmen, Fenerbahçe'yi de küme düşüreceğini, Fenerbahçeli olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu yüzden kendisinin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmasını istemediğini ve bu yüzden de adaylıktan çekildiğini söyledi.

Tüzmen, şunları söyledi:

"Daha sonra Bakan Suat Kılıç ile görüştüm. Dedim var mı birşey ne yapacaksınız. 'Biz öyle şeylere karışmıyoruz. Başbakanımız da karışma' cevabını alınca, diğer takımlardan arayanlar oldu. Ne kaybederim şimdi girelim dedim. Çok geçmeden 20.30'da cevap geldi. Genel Başkan Yardımcımız Haluk İpek beni yana yakıla arıyor. Abi bi gel dedi. Gittik partiye. Daha sonra 'abi sen çekil burdan' dedi. Biz de güvendik. Sayın Başbakan Fenerbahçe'li olduğu için Fenerbahçe'nin düşmesini istemedi."

"8 takım düşürecektim"

"Federasyon başkanı olsaydım 8 takım düşürecektim" diyen Tüzmen, "Ben tabi operatör doktor gelince 8 takım, 3 takım birinci ligten 5 takım 2 ligten düşürecektim ama Türk sporu Avrupa'da ve dünyada oynamaya devam edecekti" ifadelerini kullandı.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com