Twitter ve Facebook yenilik yarışına girdi!

Twitter ve Facebook yenilik yarışına girdi!
Twitter bildirim sistemine yeni bir özellik daha ekledi.

Bundan böyle Twitter kullanıcıları mention aldıkları tweet'ler başka kişiler tarafından favorilere eklendiğinde bildirim alabilecek. Ayrıca kullanıcının retweet ettiği tweet başka bir kullanıcı tarafından retweet edildiğinde de Twitter kullanıcılarına bildirim gönderecek. Böylelikle Twitter kullanıcıları kendi bağlantıları dışında gerçekleşen Twitter etkileşimlerini de takip etmiş olacaklar.

BİLDİRİM SİSTEMİ DAHA DA GENİŞLEYEBİLİR

The Next Web'de yer alan habere göre, Twitter'ın bu yeni özelliği Twitter'ın bildirim sistemini daha da genişleteceğinin bir göstergesi. Daha önce sadece kendi tweetleri favorilere eklenince bildirim gönderen Twitter, bildirim ağını büyüterek kullanıcıların kendi takipçi listesinin dışında neler olduğunu anlamalarına böylelikle yardımcı oluyor. Aynı zamanda kullanıcılar kendi tweetleri olmasa da retweet ettikleri başka kullanıcıların tweetlerini, kendi etkileşim sayfasında görebiliyor.

Twitter geçtiğimiz haftalarda herkese açık Analytics aracını kullanıma sokmuştu. Twitter yeni bildirimler ekleyerek kullanıcılarına daha detaylı bir etkileşim analizi sunmayı planlıyor. Kendi takipçileri dışında diğer Twitter kullanıcılarının böylelikle Twitter üzerinden nasıl etkileşime geçtiği daha anlaşılır olacak.

DAHA SAĞLIKLI TAKİP

17 Haziran'da kullanıma geçen bu yeni özellik, Twitter'ın mevcut bildirim sistemini genişletmekte olduğunun bir habercisi olduğu gibi kullanıcılar arasında yeni bağlantıların oluşmasına da yardımcı olacak. Özellikle markalar, Twitter üzerindeki etkinliklerini ve tüketicilere ne kadar ulaşabilir olduklarını bu yeni bildirim sistemi ile daha sağlıklı takip edebilecekler.

Twitter'ın yeni bildirim sistemi daha saydam bir etkileşim yöntemi olarak algılansa da her etkileşim için ayrı ayrı birçok e-posta bildirimi almak zorunda kalmak Twitter kullanıcılarının biraz canını sıkmış durumda. Twitter'ın bu tepkilere yanıtını öğrenmek içinse biraz daha beklemek gerekiyor. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com