Twitter Yasağı Kalksın Diye İlk Başvuru...

Twitter Yasağı Kalksın Diye İlk Başvuru...
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeli kararına karşı İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde başvuru yaptı.

"TİB, ANAYASAL SUÇ İŞLEDİ"

Yasak kararıyla,  Türkiye demokrasisinin, insan haklarının ve ifade hürriyetinin ağır bir saldırıya maruz kaldığını söyleyen CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, "Alınan kararla TİB anayasal suç işlemiştir. Anayasaca güvence altına alınmış olan bir hakkımız engellenmiştir. Düşünce ve ifade hürriyeti anayasada güvence altındadır. Bu güvence çiğnenmiştir, ayaklar altına alınmıştır" dedi.

GÖK, "BENİM SUÇUM NE?"

Dünyadaki 250 milyon twitter kullanıcısının 12 milyonunun Türkiye'de olduğunu ifade eden Gök, " bir kişinin ya da iki kişinin yaptığının müeyyidesi 12 milyonun üzerine yıkılamaz. Eğer varsa hakaret kastıyla ilgili bir konu o twiti atan hakkında mahkemeler gereğini yapıyor, cezalarını veriyorlar. Benim suçum nedir  Kim hangi hakla benim bu hakkımı gasbediyor. Bu kararla dün Türkiye demokrasisi bir kez daha askıya alınmıştır. Bu çok vahim bir hadisedir. " diye konuştu. 

CUMHURBAŞKANI GÜL'E SESLENDİ: "TWİT ATMAK YETMEZ!"

Gül, uygulamayı twit atarak eleştiren Cumhurbaşkanı Gül'den, bu konuda inandırıcı çaba beklediğini belirtti. "Kendisi yürütmenin başı olarak bu konuda gereğini yapmalıdır. Twit atmak yetmez" sözleriyle Gül'ü göreve davet etti. (BEE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com