Twitter'a rakip olmak istiyor

Twittera rakip olmak istiyor
Edirne Valisi Duruer'in 15 yaşındaki oğlu Ahmet Enes Duruer, geçen yıl Twitter'a alternatif hazırladığı sosyal paylaşım sitesi projesiyle dünya ikincisi olduğu "Uluslararası Bilişim Olimpiyatı"nda bu kez "Sosyal Okul" projesiyle bronz madalya aldı

EDİRNE (AA) - HAKAN ŞAHİN - İki yıl üst üste "Uluslararası Bilişim Olimpiyatı"nda dereceye giren Edirne Valisi Hasan Duruer'in 15 yaşındaki oğlu Ahmet Enes Duruer, "Amacım Twitter'a alternatif bir sosyal paylaşım sitesi yapmak. Sade bir tasarımla Twitter'dan daha gelişmiş, facebook'a benzer bir sosyal paylaşım sitesi hazırladım" dedi. 

Edirne Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Duruer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Teknoloji ve Tasarım Merkezi Derneği tarafından organize edilen ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı "Eğitimde Bilişim ve Kültür Oluşumu (e-biko)" olarak bilinen 10. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda "Lise Web Sitesi-Portal" alanındaki "Sosyal Okul" projesiyle bronz madalya kazandığını belirtti.

Yarışmaya yurt içi ve dışından 7 bini aşkın öğrencinin katıldığını aktaran Duruer, böyle bir yarışmada uluslararası derece almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

"Sosyal Okul" projesinin genelde okullarda kullanılabileceğini anlatan Duruer, "Bu, açık kaynak yazılımlı bir program. Her okul, bu programla kendisine ait sosyal paylaşım ağı oluşturabiliyor. Kurulumu çok basit. Mesela müdürün odasına kurulduğunda, öğrencilerin ödevleri, izinleri, sınavları ve birçok konu takip edilebiliyor. Öğrencilerle sosyal paylaşım sitelerindeki gibi online sohbet edilebiliyor" diye konuştu.

Duruer, projelerine inanan ve manevi destek veren babası Hasan Duruer'e teşekkür etti.

- "Twitter'a  rakip olmak istiyorum"

Ahmet Enes Duruer, geçen yıl bine yakın yarışmacının katıldığı 9. Uluslararası Bilişim Yarışması'nda, Twitter'a alternatif hazırladığı sosyal paylaşım sitesiyle dünya ikincisi olduğunu hatırlattı.

Projesini sürekli geliştirdiğini, uzun bir çalışma sonucu daha kapsamlı bir site oluşturduğunu vurgulayan Duruer, "Amacım Twitter'a alternatif bir sosyal paylaşım sitesi yapmak. Projeyi ilk yaptığımda bana inanmayanlar olmuştu, fakat ödül alınca inananların sayısı arttı. Twitter'a rakip olmak istiyorum. Çalışmalarımı sürdürüyorum. Sade bir tasarımla Twitter'dan daha gelişmiş, facebook'a benzer bir sosyal paylaşım sitesi hazırladım" ifadelerini kullandı.

- "Öğrencimizi gönülden kutluyorum"

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Aysun Yiğitsoy ise teknolojinin ve bilişimin büyük hızla geliştiğini ifade ederek, öğrencisi Duruer'in de bu kavramları amacına uygun kullanarak, büyük başarılara imza attığını söyledi.

Duruer'in özel bir eğitim almadığını, çalışmalarını kimseden yardım almadan sürdürdüğünü anatan Yiğitsoy, "Bu alanda büyük umutlar vaat eden ve uluslararası yarışmada ödül kazanan öğrencimizi gönülden kutluyorum" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com