Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeli

Twittera tedbir amaçlı erişim engeli
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeline ilişkin, "Hiç kimse bir başkasının hürriyetini gasbetme, diğerine hakaret etme, diğerinin mahremiyetini alenileştirme hürriyetine sahip değildir. Eğer saygılı olunmuyorsa saygılı olununcaya kadar her türlü hukuki tedbiri almak gerekir" dedi. 

İslam, partisinin Adapazarı Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında yaptığı konuşmada, son günlerde herkesin akıllı, vicdanlı ve adaletli davranması gerektiğini söyledi. 

Twitter'ın iki gün önce adli merciler ve Türkiye İletişim Başkanlığının (TİB) kararı sonucu geçici olarak kapatıldığını anımsatan İslam, iki gündür "Hürriyetimiz gitti, mahvolduk, iletişimimiz engellendi, Türkiye'yi yakıp yıkıyorlar" şeklinde muazzam spekülasyonlar yapıldığını kaydetti.

İslam, teknolojinin hukuktan önde gitmesinin bütün medeni ülkelerin problemi olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

"Teknoloji ilerliyor, hukuki tedbirler teknolojinin arkasından geliyor. Sadece Türkiye'de değil, bütün dünya ülkelerinde böyle. Bu, bir özgürlük sorunu değil, kişilik haklarına tecavüz etme sorunu, kesinlikle engellenmesi gereken bir şey. Hiç kimse bir başkasının hürriyetini gasbetme, diğerine hakaret etme, diğerinin mahremiyetini alenileştirme hürriyetine sahip değildir. Hürriyetlerin de sona erdiği nokta vardır. O nokta, başkasının hürriyetinin başladığı noktadır. Burada çok saygılı olmak gerekir. Eğer saygılı olunmuyorsa saygılı olununcaya kadar her türlü hukuki tedbiri almak gerekir.

İki gündür bunu söylüyoruz ama hayır, anlayan, dinleyen yok. 'Çok haksızsınız, çok kötü işler yapıyorsunuz.' O yüzden bizim yaptığımız şey, İngiltere, ABD, Fransa ve bütün dünya ülkelerinin yaptığı şey."

- "Türkiye'nin haklılığı ortaya çıktı"

Twitter yöneticilerinin, erişimin engellenmesinin ardından yargının ilgili hesapları kapatma kararını uygulamaya başladığını belirten İslam, "Türkiye'nin haklılığı ortaya çıktı" dedi.

İslam, şunları dile getirdi:

"Yarın, öbür gün inşallah bu hukuksuzluklar engellenince yurt dışındaki Twitter merkezi 'Türkiye'de adaletli uygulama yapmam lazım. Fransa'ya ne yapıyorsam Türkiye'ye onu yapmam lazım. Türkiye'de alınan mahkeme kararlarını anında uygulamam lazım. Türkiye, medeni bir ülke, muz cumhuriyeti değil, canımın istediğini yapamam' anlayışına geldiği gün, Türkiye'deki bütün Twitter hatları tekrar açılacak ama hukuki düzlemde işlemek üzere açılacak." 

Türkiye'nin hakkını savunacak güçte olduğunu vurgulayan İslam, kendi haklarına sahip çıkmayı öğrendiklerini dile getirdi.

"Türkiye, artık 1950, 1980 dönemlerinde değil" diyen İslam, "Artık bize karşı uluslararası darbeler yapamayacaksınız. Artık bu noktadayız. Yapamayacaklarını son olarak anlayabilmeleri için bir işarete daha ihtiyacımız var. O işareti, siz 30 Mart'ta oylarınızla verecek, 'Yeter, söz milletin' diyeceksiniz" şeklinde konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com