Twitter'a tedbir amaçlı iletişim engeli

Twittera tedbir amaçlı iletişim engeli
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç:

ANKARA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Twitter'a tedbir amaçlı iletişim engeliyle ilgili "(Alo Twitter) hattını çalıştıramadıkları için toptan yasaklama yoluna gittiler" ifadelerini kullandı.

Koç, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin sosyal medyanın en önemli alanlarından birisine, Twitter'a genel bir sansür getirdiğini savundu.

Haberleşme ve kişisel özgürlük alanlarına müdahalede hayal gibi görünen bir adım atıldığını belirten Koç, bu "komik ve tehlikeli" adımın, Türkiye'yi artık demokratik bir ülke tanımından tamamen çıkardığını ileri sürdü.

Koç, yapılan yolsuzlukların, hırsızlıkların belge ve kayıtlarının toplum tarafından öğrenilmesinin engellenmesinin amaçlandığını iddia ederek, şu görüşleri savundu:

"Bütün diktatörler korkarlar. Bütün diktatörler kapalı bir toplumdan yanadır. Şu çok iyi bilinmelidir. Hiçbir güç, baskı, sansür girişimi, kişisel hak ve özgürlükleri yok etme gayreti, başçalanın çöküşünü engelleyemeyecektir. Türkiye artık demokrasiyle değil, diktatörlükle yönetilen bir 3. dünya ülkesi konumundadır. 'Alo Twitter' hattını çalıştıramadıkları için toptan yasaklama yoluna gittiler. Söylenecek sözün bittiği noktadayız. Bu son adım, şu ana kadar ileri sürülen tüm iddiaların, başçalan tarafından kabul edildiğinin açık kanıtıdır."

Türkiye demokrasisinin tüm dünyaya "S.O.S." çağrısı verdiğini belirten Koç, "Türkiye yazılı ve görsel medya sansüründen sonra, kişisel haberleşme ve sosyal medya alanını da kaybetmiştir. Tablo açık ve nettir. Diktatör kendisiyle beraber Türkiye'yi de uçuruma sürüklemektedir. Akıl ve vicdan tutulması yaşamayan herkesi bu kabul edilemez darbeye karşı tavır almaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com