Twitter'da günah çıkarılacak, yok artık!

Twitter'da günah çıkarılacak, yok artık!
Twitter artık günah çıkarma mecrası olacak, Vatikan’ın kararı özellikle genç nüfusun Twitter da yer alması bu kararın alınmasında etkili oldu.

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri her geçen gün büyüyor, bunu göz önünde bulunduran merciler Papa’nın izniyle günah çıkarma işlemini sosyal medya da yapacak.
 
Özellikle gençler tarafından yoğun olarak kullanılan Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde yer almanın önemini kavrayan Katolik dünyasının ruhani merkezi Vatikan, bu doğrultuda gençlerin Twitter üzerinden günah çıkarabileceklerinin karara bağlandığını belirtti.
 
Le Monde gazetesi, Vatikan radyosuna dayandırdığı haberinde e-günah çıkarma izninin 8 Temmuz günü Vatikan'da yayınlanan bir kararname ile alındığını yazdı. Gazetenin haberinde 22-29 Temmuz günleri Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirilecek Dünya Gençlik Günü'nde gençlerin Twitter'la günah çıkarabileceklerinin karara bağlandığı ifade ediliyor.
 
BİR ÖNCEKİ PAPA DA FARKLI BİR GÜNAH ÇIKARMA KARARI ALMIŞTI
 
Bir önceki Papa, yine Dünya Gençlik Günü'nde günah çıkarma adına bir değişikliğe imza atmıştı. Tüm gençler adına bir genci dinleyerek hepsinin günahlarını çıkarttığı dile getirirken, Papa Francis gençlerin dikkatini çekecek farklı bir yol buldu. Sosyal medyaya olan ilgiden yola çıkan Papa, bunu bir iletişim aracı haline getirerek, Twitter sayfasından mesajlaşma yoluyla günah çıkarabileceklerinin haberini verdi. (UGE)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com