Twitter'da 'Oy Vermeyeceğim' Kapışması

Twitter'da 'Oy Vermeyeceğim' Kapışması
İktidar-muhalefet kapışmasında son nokta...

Halk ayaklanmalarından depremlere akşam yenen yemekten siyasi görüşlere, olan biten herşeyin anında paylaşıldığı sosyal ağlarda şu sıralar elbette en çok seçim konuşuluyor. İlginç trendlerin ortaya çıktığı mikroblog ağı Twitter, siyasilerin de sıkça kullandığı mecralardan.

Twitter'daki küresel trendler arasında, parti muhalif ve savunucularının dahil olduğu atışmalar ön sırada yer alıyor. Son örnek, küresel çapta ilk sıraya yükselen #akpyeoyvermeyecegim etiketiyle mesaj yayınlayanların #chpyeoyvermeyecegim diyenlerle rekabeti.

İktidar muhaliflerinin başlattığı Twitter eylemi, katılımcıların hangi konuda olursa olsun gönderdikleri mesajlara #akpyeoyvermeyecegim 'hashtag'i, yani 'ilgi etiketi', eklemeleriyle oluştu. Etiketler hızla yayılınca, #akpyeoyvermeyecegim etiketi tüm dünyada en çok bahsi geçen Top 10 trend listesinin zirvesine yerleşti.

Buna elbette iktidarı savunan kitlelerden karşı atak geldi. Yeni yayılmaya başlayan #chpyeoyvermeyecegim etiketi henüz listeye giremedi ama en azından Türkiye trendleri arasında yakında görüneceği kesin.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com