Twitter'da yeni 'mesajlaşma' dönemi

Twitter'da yeni 'mesajlaşma' dönemi
Twitter'da mesajlaşma özelliğini öne çıkarmak için çalışmalar devam ediyor.

Sosyal medya platformu Twitter, bu hafta içinde direkt mesajların kapsamını genişletti.

El altından dolaşan bilgilere göre; Twitter çok yakın zamanda bir sosyal ağ olmanın yanı sıra mesajlaşma servisleri ile de gündeme oturacak.
 
Birkaç gün önce direkt mesaj göndermede kullanıcıların birbirini takip etme zorunluluğunu kaldıran Twitter; bu değişiklikle birlikte mesajlaşma özelliğine ilk büyük güncellemesini yapan mikroblog sitesi siz onları takip etmiyor olsanız bile takipçilerinizden özel mesaj alabilmenizin yolunu açmıştı.

Sosyal ağa gelen bu güncelleme ile birlikte direkt mesajlaşma özelliğini daha kullanılır hale getirmeye çalışan Twitter’ın aslında daha büyük planları var. All Things D‘nin sosyal ağa yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre Twitter kendi uygulamasından bağımsız bir mesajlaşma uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu mesajlaşma uygulaması ile Whatsapp, Line, Snapchat gibi popüler uygulamalar ile aynı kulvara girecek olan Twitter, rakibi Facebook’un Messenger uygulamasını da bu açıdan zorlamayı planlıyor gibi gözüküyor.
 
Ayrıca kaynaklar Twitter’ın Snapchat’e ayrı bir ilgi gösterdiğini dile getiriyor. Snapchat kullanımı ile ilgili gizliden gizliye anketler yapan sosyal ağın ayrıca Android uygulamasına yaptığı son güncellemelerle Snapchat’in bazı özelliklerini bünyesine kattığı gözden kaçmıyor.
 
Başka bir mesajlaşma uygulaması MessageMe çalışanları ile de görüşmeler yaptığı söylenen Twitter’ın bu son sızan bilgiler ışığında bir özel mesajlaşma platformu olarak kendine yeni bir yol haritası çizdiğini anlaşılıyor. Şimdiye kadar gizli kalmış ve aktif olarak kullanılmayan direkt mesajlaşma özelliğini öne çıkarmayı amaçlayan Twitter’ın bunu kendi ağı içinde mi, yoksa tamamen bağımsız bir uygulama olarak hayata geçirip geçirmeyeceği şimdilik kesin olarak bilinmese de son gelen bilgiler bunun çok uzak bir gelecekte olmadığını gösteriyor. Zira Twitter’ın bir özel mesajlaşma platformu olarak hayatına yeni bir yön vermesi bu sene bitmeden gerçekleşebilir. Hatta bunun gelecek ay Twitter’ın halka arz edilmesiyle aynı zamana denk gelme olasılığı da çok az değil.

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com