Twitter'dan takipleşmeye engel

Twitter'dan takipleşmeye engel
Üçüncü parti politikasında düzenlemeye giden Twitter, aynı zamanda otomatik takip işlemleri ve bazı servislerin engellenmesi konusunda yaptığı kural değişikliklerini de yayınladı.

Düzenlemeüçüncü parti uygulama ve geliştiricileri ilgilendirenbilgi ağırlıklı olsa da Twitterkullanıcılarını ilgilendirenmaddelerde bulunuyor.Twitter'ın geliştirici sayfasından duyurduğu değişikliklere göre üçüncü tarafların otomatik ya da toplu takip uygulamageliştirme izni bulunmayacak.

Bu güncelleme Twitter’ın geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği API değişikliğinden bu yana üçüncü parti geliştiricilere uyguladığı katı tutumun devamı olarak görülüyor. Bu anlamda kullanıcıların verimliuygulamalarla karşılaşmadığını fark eden Twitter, aynı zamanda kötü niyetli şirketlerin kullanıcılardan izinsiz olarak bilgi toplamasının da önüne geçmeyi hedefliyor.

Yapılan düzenlemeyle birlikte kullanıcılar artık uygulamaların Twitterhesaplarını otomatik olarak takip etmek zorunda kalmayacak. Ayrıca daha fazla takipçi elde edebilme adına geliştirilen toplu takip çözümleri de iptal oldu. Twitter, açıklamasında üçüncü parti şirketlerin toplu takipyazılımları geliştirmesini yasakladı.

Twitter yaptığı düzenleme ile sağdan sola dillerde daha iyi bir görünümkazanmak adına kullanıcıların profil fotoğraflarının ekranın sağ tarafınataşıdı. Buna ek olarak uygulama içinde Twitter logosu gösterme zorunluluğunu da ortadan kaldırdı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com