Twitter'ın Fendi Bakanı Yendi!

Twitter'ın Fendi Bakanı Yendi!
CNN TÜRK'teki Tarafsız Bölge programına bağlanan CNN TÜRK Ankara muhabiri Gülşen Coşkun, Twitter'ın eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a karşı açtığı davayı kazandığını açıkladı

Twitter, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a karşı açtığı "İfade Özgürlüğü" davasını kazandı. İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi eski bakan Binali Yıldırım’ın twitter’da bir içeriğin kaldırılması talebi reddedildi.


CNN TÜRK Ankara muhabiri Gülşen Coşkun, canlı yayında şunları söyledi: “Twitter, Binali Yıldırım’a karşı açtığı ifade özgürlüğü davasını kazandı. Karar İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından alındı. Binali Yıldırım, Twitter’daki bir hesabın kapatılmasıyla ilgili mahkemeye başvurmuştu. Alınan karar üzerine hesap kapatılmıştı. Bunun üzerine Twitter, ‘Bu ifade özgürlüğüne aykırıdır’ gerekçesiyle kapatılan hesabın tekrar açılması için mahkemeye başvurdu. Mahkeme de Twitter’ı haklı buldu ve hesabı tekrar açtı. Mahkeme gerekçesinde ‘Devlet organları kişilerin düşünce ve kanaat özgürlüğünü sınırlandıracak iş ve işlemlerden kaçınmak zorundadır. Aynı zamanda kamu yararına dikkat çekti ve kamu yararının üstünün tutulması gereklidir’ dedi. Böylece Twitter ifade özgürlüğü davasını kazanmış oldu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com