Üç puan üç puandır!..

Üç puan üç puandır!..
Sahada ise yine birbirlerini tanıyan ama aslında birbirlerine yabancı 11 adam vardı…

Zeynep Tuğba BEKMEZ | SANSURSUZHABER.COM

PİERRE WEBO, MOUSSA SOW'UYLA 
ORTA SAHA SALİH UÇAN'LA 
CEZA ALAN TARAFTARLA 
GİDİYORUZ AMSTERDAM’A!

Saraçoğlu tribünleri bu tezahüratla maça başladı..

Sahada ise yine birbirlerini tanıyan ama aslında birbirlerine yabancı 11 adam vardı..

Fenerbahçe'nin bunun için elbette ki mazereti vardı. Perşembe günü tarihi maça çıkılacaktı. Aykut Kocaman'ın as kadrosunu dinlendirme isteği anlaşılır bir durumdu.

Fenerbahçe'nin as kadrosunun savunma anlayışı ne kadar iyiyse, yedekleri o kadar sıkıntılıydı. Sanki hepsi aynı idmana katılmıyor! Sanki hepsinin hocası aynı kişi değil!

Bu savrukluk 6 dk.’da kalesinde golü görmesine sebep oldu.

Gol sonrasında etkili ataklarda gerçekleştiren Fenerbahçe gole ulaşamadı.

Performansını özellikle merak ettiğim Stoch istekli bir oyun sergiliyor hatta belli vuruşlarında o fantastik gollerini hatırlatıyordu.

Maçta çok koşmasına rağmen Krasiç ise adeta ben fizik olarak yetersizim diyordu. Etkisiz koşmaları devam etti ilk yarı boyunca..

Kayserispor'un 1-0 önde kapadığı ilk yarı sonuna doğru Fenerbahçe'nin as oyuncuları ile dolu yedek kulübesini ayakta heyecan ve stres içinde gördüm.

Mental ve fiziki açıdan onları dinlendirmeyi uygun gören Aykut Kocaman direk onlarla başlasaydı daha az yorulurlardı herhalde diye içimden geçirdim.

Aykut Kocaman için zor bir durum…

İkinci yarı Orhan Şam ve Krasiç yok.. Sow ve Kuyt vardı. Dizilişte farkıydı elbette ki...

Fenerbahçe'nin 2.yari maça başladığı kadro bana göre maça başlayan kadro olmalıydı. Kaldı ki Kuyt 57.dk da bunu ispat edercesine şık bir gol attı.

Orta sahadaki Fenerbahçe’nin top kayıpları zaman zaman Kayserispor'un etkili ve tehlikeli ataklarına dönüşse de son vuruşlar gerçekleşemedi.

Fenerbahçe'nin baskısının daha fazla olduğu son dakikalarında 89.dk da Fenerbahçe adına kullanılan penaltı maçın sonucunu tayin etti.

Topun başında C.Baroni vardı. Golü atarak Benfica maçındaki atamadıgı ve çok üzüldügü penaltıdan sonra adeta Fenerbahçe taraftarlarından özür diliyor ve özgüven tazeliyordu.

Sonuç:

2-1 Fenerbahçe kazandı.. Kora kor bir mücadele oldu.

Alınan üç puanın şampiyonluk adına bir anlamı yoktu.. Çünkü Galatasaray Gaziantep deplasmanından üç puan çıkarmıştı.

Ama elbette ki üç puan üç puandır.

Taraftarlar maçı yine aynı tezahüratla bitirdiler..

PİERRE WEBO , MOUSSA SOW'UYLA 
ORTA SAHA SALİH UÇAN'LA 
CEZA ALAN TARAFTARLA 
GİDİYORUZ AMSTERDAM'A !

Şu an Türkiye Cumhuriyetinin Avrupa da ki tek temsilcisi Fenerbahçe'nin perşembe günü adını finale yazdırmasını kalpten diliyorum.

Not: Yazımı noktalamak üzere olduğum şu dakika itibariyle Kayserispor'un oyuncusu Salih Dursun'un bana göre haddini aşan
konuşmalarını duydum. Bu açıklamalarla dikkat çekmeye çalışmasındansa sahada dikkat çekebilmesini isterdim bir futbolsever olarak. Sow un ' Galatasaray için mi oynuyorsunuz' dediğini sadece iddia etmesinin üzerine inanılmaz tepkiler ortaya koyan Rasim Ozan Kütahyalı'nın Mersin maçı devre arasında Mersin'li oyunculara koridorlarda 'Şampiyon mu olacaksınız' diye bağıran Galatasaraylı oyunculara ise niçin aynı tepkiyi vermediğini öğrenmek isterdim!!!

Ayrıca, Fenerbahçe’nin böylesi önemli Avrupa Ligi sınavı öncesinde böylesi konuşmaları anlamsız buluyorum. Hala medyanın üzerine düşen kısımda eksiklikler olduğunu görüyorum. bknz.1999-2000 sezonu)

Saygılarımla
SANSURSUZHABER.COM
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com