Uçağı Özel Kuvvetler arıyor

Uçağı Özel Kuvvetler arıyor
Suriye ordusu tarafından geçen cuma günü Akdeniz'de düşürülen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait RF-4E tipi 'Phantom' keşif uçağı ile iki pilotu arama çalışmaları sürüyor.
Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetleri'nden 100 asker ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın sualtı taarruz (SAT) ve sualtı savunma (SAS) komandoları Suriye'nin 8 mil açığında, derinliği bin metreyi bulan bölgede aralıksız arama çalışması yapıyor.
 
Türk jetinin düştüğü yere yaklaşık 9 mil uzaklıkta, en yakın Türk toprağı olan Hatay'ın Samandağ İlçesi'ndeki Çevlik Balıkçı Barınağı'nda, arama-kurtarma çalışmalarına katılan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı hücumbotlar sık sık yakıt ikmali yapıyor. 
 
Dün gece Çevlik Balıkçı Barınağı'na yanaşan 2 hücumbot, sabah erken saatlerde yakıt ikmali yapıp, ihtiyaç malzemeleri naklinin ardından sabah erken saatlerde yeniden Akdeniz'e açıldı. Hücumbotların ayrılmasından 3 saat kadar sonra bir sahil güvenlik botu barınağa giriş yaptı. 
 
Suriye karasularında 8 mil açıkta düşen savaş uçağının enkazının denizin bin metreyi bulan derinliğinde olduğu, bu nedenle donanımlı bir gemiyle arama çalışmalarının sürdürüleceği bildiriliyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com