"Uçağımız saldırıya uğradı"

"Uçağımız saldırıya uğradı"
Endonezya'da tanıtım uçuşu sırasında volkanik bir dağa çarparak düşün Superjet-100 tipi Rus uçağın radarda kaybolması gizemini koruyor. Rus senatör, uçaklarının düşürüldüğünü iddia etti.

Rusya'nın Sovyetler Birliği'nin yıkılmasının ardından ürettiği ilk yolcu uçağı olan Superjet-100 tipi uçak geçtiğimiz çarşamba günü tanıtım uçuşu esnasında Endonezya'nın başkenti Cakarta'ya yakın bir bölgede volkanik Salak Dağı'nda çarparak düştü.

Uçaktaki 50 kişinin cesetlerine ancak dün ulaşılabildi. Ancak Rusya'nın havacılık sektöründe büyük umut bağladığı, Brezilya'nın Embraer ve Kanada'nın Bobardier tipi kısa menzilli uçaklarıyla rekabet için üretilen uçağın, düşüş nedeni hala gizemini koruyor.

Rus senatör Aleksander Torşin, uluslararası havacılık sektöründe "acımasız" bir rekabet yaşandığına dikkat çekerek, Superjet-100 tipi uçaklarının bir saldırı sonucu düşürüldüğünü iddia etti. Uçağı kullanan pilotun "çok deneyimli" olduğuna dikkat çeken Torşin, düşüş nedeninin pilot hatasından kaynaklanmadığına inandığını söyledi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com