Uçağın Düşme Anına Müthiş Canlandırma

Uçağın Düşme Anına Müthiş Canlandırma
Kazanın yıldönümünde gerçeği aratmayan belgesel.

Türk Hava Yolları'nın "Tekirdağ" adlı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, 25 Şubat 2009 tarihinde İstanbul-Amsterdam seferini yaparken inişe kısa bir süre kala Amsterdam'da düşerek 3 parçaya ayrılan uçakla ilgili çekilen belgesel gerçeği aratmadı. 3'ü pilot olmak üzere toplam 9 kişi yaşamını yitirdiği kaza ile ilgili çekilen 45 dakika süren belgesel, 27 Şubat günü saat 22.00'de National Geographic televizyon kanalında ekranlara gelecek. Belgeselde uçağın düşüş anları kullanılan teknolojik imkanlar sayesinde saniye saniye gösterildi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

127 yolcu ve 7 kişilik mürettebat taşıyan İstanbul Amsterdam seferini yapan THY'nin Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, 25 Şubat 2009'da Amsterdam Schiphol Havaalanı'na inişe geçtiği sırada düşmüştü.

Sol tarafında yer alan irtifa gösterge aletinin arızalı olmasından dolayı havaalanına bir buçuk kilometre uzaklıktaki bir tarlaya düşen uçak üç parçaya ayrılmıştı. Kazada üç pilot ve bir kabin görevlisi olmak üzere 9 kişi yaşamını yitirmiş çok sayıda da yolcu yaralanmıştı.

Ayrıca THY'nin Hollanda'da kaza yapan uçağına müdahale eden ilk yardım ekiplerinin yanlış koordinat ve yönlendirmeler yüzünden olay yerine geç intikal ettiği belirtilmişti. Bazı yolcular üretici firma Boeing aleyhine ABD'de tazminat davaları açtı. Ancak davalar hala sonuçlanmadı.

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi'nin raporu doğrultusunda THY uçağının düşmesiyle ilgili bir belgesel yapıldı. 45 dakika süren belgesel film, 27 Şubat günü saat 22.00'de National Geographic televizyon kanalında ekranlara gelecek. ?Air Crash Investigation' program yapıcımcısının çektiği belgeselde kullanılan teknoloji sayesinde uçağın düşme anı gerçeği aratmadı. Belgesel filmin fragmanında da THY uçağının düşme anı bire bir yansıtıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com