“Uçak Bakım Mühendisliği bölümü açacağız"

“Uçak Bakım Mühendisliği bölümü açacağız"
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) rektör adayı Prof. Dr. Yavuz Beşoğul, Türkiye'de hiç bir hastanenin dış cephe boyası'nın kahverengi olmadığını söyledi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) rektör adayı Prof. Dr. Yavuz Beşoğul, Türkiye'de hiç bir hastanenin dış cephe boyası'nın kahverengi olmadığını söyledi.
ESOGÜ rektör adayı Prof. Dr. Yavuz Beşoğul, düzenlediği basın toplantısında, Acil Servis girişi yerleşkeden ayrılacağını, sadece acil araç ve hastaların girişi sağlanacağını belirtti.
Hastanede bir otelcilik hizmetinin verilemediğini öne süren Prof. Dr. Beşoğul, şöyle konuştu: 'Hastanenin fatura birimi, medikal, muhasebe birimi nitelikli personelle özel sektör anlayışında yeniden yapılandırılacak. Sgk birimleri nitelikli personelle yeniden yapılandırılacak. Günün değişen şartlarına çabuk adapte olması sağlanacak. Hastaların ve personelin sabah, öğle ve akşam yemeklerinin özel sektörle anlaşmalı olarak kişiye özel, nitelikli servis elemanlarıyla sunumu sağlanacak. Yerleşke kapısında herkesin güleryüzlü karşılandığı, yerleşke içinde ulaşım ve otopark sorununun yaşanmadığı, her türlü çağdaş eğitim ve iletişim teknolojisine sahip ferah, konforlu amfi ve ofislere sahip bir yerleşke olacak. Rektör seçilmem halinde hastanedeki tüm hizmet sunumlarının kalitesi artacak ve işlemler kolaylaşacak.'
Rektör seçildiği takdirde Uçak Bakım Mühendisliğini kuracaklarını ifade eden Beşoğlu, 'Türkiye'nin hava savunmasının belkemiği olan Eskişehir bu gün sivil havacılık sektöründe uçak motorundan ileri teknoloji gerektiren uçak parçalarının imalatına kadar bir çok alanda dünya havacılık devlerinin üretim üssü durumudadır. Gelişen hava taşımacılığı ve büyüyen filolar beraberinde bakım sorunlarını da getirmektedir. Verilere göre bu gün Türkiye'de uçak bakım alanında 5 bin nitelikli istidam açığı bulunmaktadır. Yurt dışında büyük maliyet ve zaman sorunlarıı yaşanan bu alanda yeni ESOGÜ bir ilke imza atacak, Uçak Bakım Mühendisliği bölümüyle büyük açık bulunan bu alanda bir yandan nitelikli insan gücü yetişmesine öncülük edecek, diğer yandan uçak bakım atölyelerinde üniveristemiz için çok önemli bir finans kaynağı sağlanacaktır.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com