Uçakla seyahat edecekler dikkat!

Uçakla seyahat edecekler dikkat!
THY yarın ki 24 seferini bugünden iptal etti.

Türk Hava Yolları, yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle yarın gerçekleştirmeyi planladığı 24 seferi daha iptal etti.

Yoğun kar yağışı ile hava trafiğinde önemli aksamalar meydana geliyor. Çoğu sefer gecikmeli olarak gerçekleştirilirken, çok sayıda seferler durduruldu. THY resmi sitesinden yaptığı açıklamada yurtiçi ve yurtdışına yapmayı planladığı 24 seferini iptal ettiğini duyurdu.

Avrupa uçuşlarında 9 saatlik rötar

Yağışı nedeniyle uçuşlar gecikmeli yapılırken, Avrupa’da havalimanlarının gece saatlerinde uçuş trafiğine kapanmasından dolayı Avrupa uçuşlarında 9 saatlik gecikmeler yaşandı.

Kar yağışı nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) karla mücadele ekipleri pistlerin buzlanmaması için de-icing uygulaması yapıyor. Pistlerin açık tutulması için ekipler 24 saat çalışırken, uçaklar kalkış öncesi pist başında anti-icing sırası bekliyor. Anti-icing sırası nedeniyle iç ve dış hat uçuşlarında gecikmeler yaşanıyor.

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları iç ve dış hat olmak üzere karşılıklı 65 seferini iptal etti. Karşı meydanlardaki olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuşlar gerçekleşmemesi, Türk Hava Yolları ve Lufthansa Havayolları’nın Avrupa uçuşlarının yapılamamasına neden oldu. Uçaklar, karşı meydanlardaki olumsuz hava koşulları ve yoğun hava trafiği nedeniyle Atatürk Havalimanı’na gecikmeli gelirken, uçakların bağlantılı Avrupa uçuşları yapılamadı. Avrupa’daki havalimanlarının gece saatlerinde uçuş trafiğine kapanmasından dolayı Türk Hava Yolları (THY) Viyana, Zürih, Londra, Kopenhag, Paris, Brüksel, Lufthansa Havayolları’nın Münih, Düsseldolf ve Frankfurt seferlerinde yaklaşık 9 saatlik gecikmeler yaşandı. Avrupa uçuşlarında yaşanan gecikmeden dolayı Türk Hava Yolları ve Lufthansa Havayolları yolcuları otellere yerleştirdi. Havalimanında kalan yolculardan bazıları vakitlerini uyuyarak geçirirken, bazıları da oyun oynadı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com