Uçaklarda tavan fiyat sınırı geliyor

Uçaklarda tavan fiyat sınırı geliyor
Bilet fiyatlarında fiyat uygulaması bayram sonrası yürürlükte

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, biletlerde yapılacak tavan fiyat uygulamasının Kurban Bayramı sonrası yürürlüğe girebileceğini söyledi. İç hat uçuşlarında geçerli olacak olan uygulamayla birlikte bilet fiyatları belirlenen bir limite kadar artacak.

Düzenleme için çalışmaların tamamlandığını söyleyen Bakan Yıldırım fiyat belirlemede son bir yılın bilet fiyatlarının tarandığını ve ortalama bir rakam belirlendiğini ifade etti. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'yle de görüşüldüğünü söyleyen Yıldırım karar aşamasında olunduğunu ifade etti.

Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Burada dikkat etmemiz gereken konu; tavan fiyat koyduğumuzda ucuza seyahat etmenin önüne de geçmemiz lazım. Yukarıda sınır koyduğunuz zaman 100 liranın altında satılan biletlerin de daha yüksek bedele çıkma riski var, ona da dikkat ediyoruz. Ama bizim için öncelikli olan vatandaşımızın mağdur olmaması Havayolu şirketleri de bu konuda sorumluluklarının bilincindeler. Böylece hep birlikte hem sektörü zora sokmayacak ama aynı zamanda vatandaşı rahatlatacak bir uygulamayı getirmiş olacağız. Böylece fırsatçıların da önüne geçmeyi hedefliyoruz." (MRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com