Uçan kaçan çalar saat! (VİDEO)

Uçan kaçan çalar saat! (VİDEO)
Konya'da sabah yataktan kalkmakta zorlanan ve işe geç kalanlar için tasarlanan 'uçan' ve 'kaçan' çalar saat dikkat çekiyor.

Özel tasarımlı hediyelik eşyaları satan Cengiz Doğan, klasikleşmiş hediye anlayışını aşmak istediğini söyledi. Doğan, "Sevdiklerimize verdiğimiz değeri göstermenin farklı bir yolunu oluşturmak istedim. Klasikleşmiş hediye anlayışını aşmaya çalıştım. Ürünlerin tamamı Avrupa ülkelerinden ithal ediliyor ve günlük hayatımızda kullandığımız ürünleri içeriyor. Bunların hepsi ödül almış tasarımlar. Genellikle sevdiklerini değişik bir hediye vermeyi amaçlayan kişiler tercih ediyor." dedi.

 
'UÇAN' VE 'KAÇAN' SAAT
 
Satışını yaptığı hediyelik eşyalar arasında en çok ilgiyi 'Uçan' ve ' Kaçan' olarak adlandırılan çalar saatler olduğunu belirten Cengiz Doğan, şunları söyledi:"Kaçan saatimiz 2 büyük tekerleği ve alarm sistemi bulunan elektronik bir saattir. Alarmı kurulduğu ve çalmaya başladığı zaman tekerler haraket ederek evin içinde gezmeye başlıyor. Ancak kalkıp yakalayarak alarmını susturmak gerekiyor. Uçan saattin üzerinde ise bir pervane yer alıyor. Saat kurulup çalmaya başladığı zaman üzerindeki pervane hızla dönmeye başlıyor. Daha sonra havalanarak odanın bir köşesine uçuyor. Saatin alarmını susturmak için de yataktan kalkarak pervaneyi alıp saatin üstüne koymak gerekiyor. Klasik ve yatağınız baş ucunda bulunan alarmlı saatlerde küçük bir el haraketi ile alarmı durdurmanız mümkün. Sonuçta işe geç kalabilirsiniz. Ama kaçan ve uçan saatlerde bunun yapamazsınız. Mecburen yataktan kalkmanız gerekir. Böylece uyanmış olursunuz. "
 
LAZERLİ HAVA GİTARI
 
Mikrodalga fırında bir dakika ısıtıldıktan sonra giyilen ve etrafa hoş kokular yayan terliğin de ev içerisinde giymek isteyen kadınlar tarafından tercih edildiğini belirten Cengiz Doğan, cep telefonları için tasarlanan eski tip ahizenin de ilgi gördüğünü söyledi. Tamamen gitar özelliği taşıyan ve 'hava gitarı' olarak adlandırılan ürünün de ilginç konseptler arasında yer aldığını vurgulayan Doğan şöyle konuştu: "Bu ürün Türkiye'ye yeni girdi. Elineze aldığınız zaman sadece gitarın sapını görebiliyorsunuz. Ama üzerinde notaları, ayarları, anfi ve kulaklık takılabilen çıkışları var. Gitar sapının üzerindeki notaya bastığınız zaman devamını lazerle önünüzde oluşturuyor. El haraketiyle lazerle oluşan tellere dokunarak gitarı çalabilirsiniz."
 
KAVANOZDAKİ ELEKTRONİK KELEBEK
 
Hediyelik eşyalar arasında değerli eşyalarını saklamak isteyenler için ingilizce sözlük şekli verilmiş çelik kasanın da bulunduğunu belirten Cengiz Doğan, sözlüğün kitaplığa konularak rahatlıkla saknalabileceğini kaydetti. Amerika'da tasarlanan ve sese duyarlı olan kavanozdaki kelebeğin de çok dikkat çektiğini anlatan Doğan, "Kavanozun içerisindeki kelebek elektronik ve sese duyarlı. Odanın içerisine konulduğu zaman sesi duyan kelebek kavanozun içerisinde haraket ediyor. Kelebeğin elektronik olduğunu bilmeyen bir kişi ise sanki gerçek bir kelebek kavanozun içerisinde haraket ediyor sanıyor"dedi.
 
SİHİRLİ ASA
 
Evdeki uzaktan kumandalı elektronik aletlere kumanda edebilen sihirli asanın da en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldığını ifade eden Cengiz Doğan, "Asanın arkasındaki kapağa konulan pil ile çalışıyor. Bunun dışında asanın üzerinde herhangi bir düğme bulunmuyor. Bu asa ile evdeki uzaktan kumandalı elekronik ürünleri kontrol edebiliyorsunuz. Örneği asayı öne doğru sallayarak televizyonu açabilirsiniz. Havada sağa sola haraket ettirerek kanalı değiştirebilirsiniz. Yine yuvarlak bir şekilde sağa ve sola daire çizerek sesini açıp kapatabilirsiniz. Sihirli asayı kullanacağınız ürüne tanıtmanız yeterli olacaktır."
 
DÖKÜLMEYEN MAMA KABI
 
Anne ve babalar için evde bulunan küçük çocuğun yere döktüğü mamamının da dökülmeyen mama kabı ile çözüldüğünü belirten Doğan, özel tasarlanan mama kabı sayesinde kabın içerisine konulan ürünün hiç bir şekilde yere dökülmediğini de kaydetti. Doğan, ürünlerin fiyatının 10 TL ile 100 TL arasında değiştiğini de sözlerine ekledi. (NSK-BRK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com