"Ücret adaletsizliği had safhada!"

"Ücret adaletsizliği had safhada!"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, AKP'nin 8 yılda Kütahya'ya hiçbir şey kazandırmadığını ileri sürerek, halkın artık bu partiden ümidini kestiğini savunarak; "Asgari ücret 2002 yılında brüt 250 TL'iken en düşük

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, AKP'nin 8 yılda Kütahya'ya hiçbir şey kazandırmadığını ileri sürerek, halkın artık bu partiden ümidini kestiğini savunarak; 'Asgari ücret 2002 yılında brüt 250 TL'iken en düşük memur maaşı 356 TL'ydi asgari ücret bugün brüt 760 TL'iken en düşük memur maaşı ise 1254 liradır aradaki uçurumu AKP nasıl izah edecek vatandaşa?' dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu'nun da spekülatif beyanlarla kamuoyunu yönlendirmeye çalıştığını ifade etti.
MHP'nin oyunu her geçen gün artırdığını belirten Metin Belek, İl Başkanı Saraçoğlu'na Kütahya ve Türkiye gündemiyle ilgili sorular yöneltti.
Belek, konuşmasına şu çarpıcı açıklamalarla devem etti:
'Sanayi esnafımızdan siftah yapamadan dükkanını kapatan esnafımız var mıdır yok mudur?. Saraçoğlu mazot fiyatının 2002 de 1,25 iken 2010'da 3.82 olduğunu biliyor mu? Buğdayın 2002'de 50 kuruşken 2010'da 55 kuruş olması tuhaf değil mi? Tarımda geldiğimiz noktayı anlatın? Hızlı Tren Kütahya'ya uğrayacak mı? Yoksa karşıdan bakacak mısınız? Jandarma'nın Kütahya'dan gidişini durdurabilecek misiniz? İstanbuldan gelecek olan çevre yolu Kütahya'dan geçecek mi? Borçlarından dolayı intihar eden vatandaşlarımız için yüreğiniz sızlıyor mu? Kütahya nüfusu niçin 8 yılda 95 bin göç vermiştir? Asgari ücret 2002 yılında brüt 250 TL en düşük memur maaşı 356 TL iken Asgari ücret bugün brüt 760 TL en düşük memur maaşı ise bin 254 liradır aradaki uçurumu izah edebiliyor musunuz? Referandumda verilen sözlerin neresindesiniz, 12 eylül mağdurlarını kandırdınız mı? Niçin Kütahya'da milletvekili sayısı 6'dan 5'e düşmüştür? Sayın Saraçoğlu bu durumda siz AKP içinde sıralama derdine düşün çünkü 5 milletvekili adayından ilk ikiye girmenin derdinde olmalısınız ki meclise gidebilesiniz. Ama yinede bütün bunları tartışabilecek siyasi bilgi, birikime sahipseniz ve yüreğiniz yetiyorsa bir canlı yayında bunları enine boyuna tartışabiliriz.' şeklinde sorular yöneltti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com