Ücretli tarife son gün 12 Ekim

Ücretli tarife son gün 12 Ekim
“Kart 43” sisteminde ücretli tarife sistemi 12 Ekim tarihine kadar uzatıldı.

“Kart 43” sisteminde ücretli tarife sistemi 12 Ekim tarihine kadar uzatıldı.
Özel Halk Otobüslerinde 15 Ağustos tarihinde uygulamaya konulan “Kart 43” sisteminde nakit seyahatlerin 28 Eylül tarihinde kaldırılıp akıllı kart kullanının zorunlu olacağı duyrulmuştu. Ancak şehre gelerek kartlarını alamayan üniversite öğrencilerinin mağdur olmamaları ve yaşanan yoğunluktan dolayı ücretli tarife 12 Ekim tarihine kadar uzatıldı.
Sistemin daha iyi tanınması, öğrencilerin mağdur olmamaları ve ilk, orta öğretim okulu öğrencilerinin gerekli evrakları hazır edememeleri nedeniyle süreyi uzattıklarını ifade eden Kütahya Özel Halk Otobüscüleri Başkanı Ferhat Tak; “12 Ekim tarihinden sonra seyahatler daha hızlı ve kaliteli olacak. Ancak ilk günlerde sistemden kaynaklanan bazı küçük aksamalar yaşanabileceğinden dolayı halkımızın hoşgörüsüne sunarım” dedi.
Başkan Tak, Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif üyelerinin ortaklaşa aldığı karar neticesinde başlattıkları indirimli fiyat kampanyasının vatandaşlar tarafından destek görmesi halinde kampanyanın devam edeceği müjdesi verdi.
Toplu ulaşımda 'Kart 43'e geçilmesinden dolayı memnuniyeti dile getiren Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kart 43 dolum merkezini ziyaret ederek “Halk otobüslerinde kartlı sisteme geçilmesi ile ilgili uygulamayı başlatmış bulunmaktayız. Bu uygulamada üniversitemizin açılması ile yoğun bir taleple karşılaşılmıştır. Bu talepten dolayı memnuniyetimi bildirmek isterim. Sadece öğrenciler açısından değil halkımız ve halk otobüslerimiz açısından da havuz sistemiyle çalışacakları için bir adalet, hizmette kalite ve şikâyetlerin önüne geçilecek bir ortam oluşturulacaktır”dedi.
Öğrencilerin yeni öğretim sezonu nedeniyle kente gelişleri sonucunda bir yoğunluk yaşandığını,   yetkililerin cumartesi gününden itibaren yoğun çaba harcayarak görevlerini yerine getirdiğini ifade eden İça,  “Bizde Belediye olarak çalışmaları sürekli olarak takip etmekteyiz. Kent içi ulaşımda kartlı sisteme geçiş dönemi için 28 Eylül 2009 tarihini son gün olarak belirlenmişti. Fakat talep karşısında bu süreyi 12 Ekim 2009 tarihine kadar uzatmış bulunmaktayız. İki adet olan dolum makinesini 4'e çıkarttık. Aynı zamanda Sayın Rektörümüzle görüşerek Üniversitemizin içindede bir yer talebimiz oldu ve olumlu bir şekilde karşılandı. En kısa zamanda öğrencilerimiz için bu yeri açacağız. Bu arada 10 TL olan kart ücreti yılsonuna kadar 7.50 TL'ye düşürülmüştür. Halk otobüsçülerimizde kartlı binişlerde teşvik amacıyla fiyatlarını indirmiş bulunmaktalar. Bu vesile ile şirket yetkililerimize ve Halk otobüsçülerimize teşekkür ederim. Kentimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com