"Üçü de aynı değirmene su taşıyan partiler"

"Üçü de aynı değirmene su taşıyan partiler"
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, BDP'li bir yetkilinin bir telefon görüşmesinde 'MHP'ye destek verelim' şeklindeki ifadeleri ile ilgili olarak, bunun çok garip bir şey olmadığını söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, BDP'li bir yetkilinin bir telefon görüşmesinde 'MHP'ye destek verelim' şeklindeki ifadeleri ile ilgili olarak, bunun çok garip bir şey olmadığını söyledi.
Eroğlu, 'Üçü de aynı değirmene su taşıyan partiler. Kesinlikle millet bizim farkımızı görüyor' dedi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar'da seçim çalışmalarına devam ediyor. Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta'daki mitingine gitmeden önce Afyonkarahisar'da esnafı ziyaret etti. Esnafa hayırlı işler dileyen Bakan Eroğlu, bu gece idrak edilecek olan Regaip Kandili'ni de kutladı. Esnaftan 12 Haziran'da yapılacak seçimde AK Parti'ye destek vermelerini isteyen Bakan Eroğlu, istikrarın sürmesi için bu desteğe Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu söyledi. Ziyaretleri sırasında
basın mensuplarının sorularını cevaplayan Eroğlu, muhalefetin seçim sürecindeki tutumunu eleştirdi. AK Parti'nin muhteşem bir şekilde yoluna devam ettiğini söyleyen Bakan Eroğlu, bunu hazmedemeyen bazı grupların birtakım yanlış eylemlere, tehdit içi terör hadiselerine girdiklerini belirterek, 'Bunu milletimiz takdir ediyor. İnşallah onları sandığa gömecektir, ben buna inanıyorum' dedi.
Ülkenin huzura ihtiyacı olduğunu dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:
'Varsa demokratik ortam, kendileri esnafı gezsinler. Biz nasıl geziyor, vatandaşları kucaklıyor, vatandaşların dertleri ile dertleniyor, onları çözmek için gece gündüz çalışıyorsak, demokrasinin yolu budur. İstiyorlarsa kendileri de vatandaşa projelerini sunarlar. Ona göre vatandaşı ikna ederler. Ama onlarda proje yok, fikir yok. Sadece çamur at izi kalsın. Böyle hep AK Parti'yi tenkit etmek, yöneticilerine iftira atmak, bunların bütün yaptıkları bu. İnşallah 12 Haziran'a bir şey kalmaz, biz de milletimizle kucaklaşıyoruz, milletimizi seviyoruz, onlara hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bizim sloganımız var biliyorsunuz, 'Yapmıştık, yaptık, yapıyoruz ve yapacağız.' Yani bütün heyecanımız şu büyük milleti dünyadaki layık olduğu yere taşımaktır. Şu anda 26. sıradan 16. sıraya yükseldik. Ama biz büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var. Hedefimiz 2023 yılından önce, yani cumhuriyetimizin 100. yılından önce Türkiye'yi dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşımaktır. Diyoruz ki, 'İstikrar sürsün Türkiye büyüsün, Afyonkarahisar büyüsün.'

'ÜÇÜ DE AYNI DEĞİRMENE SU TAŞIYAN PARTİLER'
BDP'li bir yetkilinin ses kaydında yer alan 'Elazığ'da biz güçlü değiliz, dolayısıyla MHP'yi destekleyelim' sözlerinin hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, bunun çok garip bir şey olmadığını söyleyerek, 'Neden derseniz, çok açık söylüyorum, CHP ile BDP kol kola. Gördünüz, Kılıçdaroğlu, Hakkari'ye gitti, tamamen BDP'liler destekledi. Yani onlara biz zaten diyoruz ki, 'üçü de aynı değirmene su taşıyan partiler.' Kesinlikle millet bizim farkımızı görüyor. Bakın, CHP Hakkari'de başka konuşuyor, yok özerklikten bahsediyor, bir tarafta başka bir şey konuşuyor. Ama bizim bütün mitinglerimizde şanlı bayrağımız dalgalanıyor ve her yerde Başbakanımız aynı mesajı veriyor. Biz diyoruz ki, 'tek vatan, tek millet, tek bayrak.' Dolayısıyla bizim ideallerimiz gerçekten büyük. İnşallah vatandaşımız takdir edecektir. Özellikle vatandaşlarımızdan şunu talep ediyoruz. Bu tür tahriklere asla kapılmaması lazım, onların maksatları, niyetleri zaten belli. Vatandaşımız inşallah huzur ve sükun içerisinde sandığa gidecek. Sandıkta bu insanları, bu partileri sandığa gömmesi lazım, talebimiz budur' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com