Ucube'den önce tenekeleri kaldırmış!

Ucube'den önce tenekeleri kaldırmış!
Erdoğan'ın 'Ucube' diyerek kaldırttığı İnsanlık Anıtı'ndan önce Erzurum'da bazı cami ve mescitlerin 'teneke' minarelerinin de kaldırılması için talimat verdiği ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 Ocak 2011 günü Kars'ta yaptığı mitingte 'Ucube' diyerek kaldırttığı İnsanlık Anıtı'ndan önce Erzurum'da bazı cami ve mescitlerin 'teneke' minarelerinin de kaldırılması için talimat verdiği ortaya çıktı.

Vakıflar Erzurum Bölge Müdürlüğü kent merkezinde tespit ettiği 20 cami ve mescidin teneke minarelerini yıkıp yerine taş ve tuğladan minareler yaptırıyor.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Referandum için 13 Ağustos 2010'da geldiği Erzurum'da Tebriz Kapı Semti'ndeki Emirşeh caminin teneke minaresi dikkatini çekti.

Başbakan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Vali Sebahattin Öztürk, Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Küçükler'e Emirşeh Camisi'ni sordu ve bilgi aldı. Başbakan Erdoğan 'ucube' diye niteleyerek cami minaresinin hemen yıkılmasını istedi. Vali Öztürk ve Milletvekileri, Başbakanın talimatını Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne bildirdi ve teneke minare 15 günlük bir çalışma sonunda yıkıldı. Yetkililer, Osmanlı dönemine ait caminin yeni minare projesinin hazır olduğunu ve yıl içerisinde yapılacağını ifade ettiler.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com