“Üçüncü dünya savaşı AKP yüzünden çıkacak”

“Üçüncü dünya savaşı AKP yüzünden çıkacak”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “Üçüncü Dünya Savaşı AKP’nin izlediği yanlış politikaların katkısıyla çıkacaktır ve Türkiye AKP döneminde parçalanma noktasına sürüklenmektedir” iddiasında bulundu.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası güçlerin kurşun geçirmez yelek giyerken, AKP’nin Türkiye’ye ateşten gömlek giydirdiğini savunarak “Ve Türkiye’yi bir ateş çanağının içine sokmuştur” diyerek şöyle devam etti:
 
“AKP, ABD’nin Karadeniz’de tatbikat yapmasına izin vererek Rusya’yı da karşımıza almamıza neden olmuştur. ABD ordusunun Suriye’yi hava bombardımanına tutmaya hazırlandığı, bugün açık bir biçimde konuşulmaktadır. Öte yandan petrol ve finans lobisi bölgede etkinliğini arttırdı ve eski Almanya Şansölyesi Schröder Adana’da çeşitli enerji girişimlerine başladı. Bütün bu gelişmeler aslında büyük bir savaşın, bölgesel bir çatışmanın taşlarının döşendiğini ortaya koymaktadır. Egemen güçlerin Türkiye’ye dayattığı ve AKP’nin gönüllü taşeronluğunu yaptığı politikalar Türkiye’yi yalnız; komşusuz bırakmıştır. AKP politikaları nedeniyle bugün artık Türkiye’nin yalnız üç tarafı denizlerle değil; dört bir yanı düşmanlarla çevrilidir."
 
“ÇANLAR TÜRKİYE İÇİN ÇALIYOR”
 
ABD Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyaretlerine değinen Toprak, “ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin artık günü birlik hale gelen Türkiye ziyaretleri Türkiye’den çıkıp İsrail’e koşturması, Obama’nın Başbakan’a 16 Mayıs’a randevu vermesi, Başbakan’dan sonra, Ürdün Kralı’nı, Katar Emiri’ni, Birleşik Arap Emirlikleri Şeyhi’ni Beyaz Saray’a davet etmesi boşuna değildir. Bugün artık İsrail özrünün amaç ve sonuçları ortaya çıkmaktadır” dedi.
 
Yapılan gizli pazarlık ve anlaşmalarla, İsrail’le birlikte petrol ve doğal gazın çıkarılması, taşınmasının güvenceye alındığını belirten Toprak, şöyle devam etti:
 
“Suriye bölünüp, yönetim değiştirilerek, boru hatları güvenli hale gelecek. Türkiye’nin Rusya ve İran ile olan petrol-doğal gaz anlaşmalarına alternatif olarak, enerji açısından İsrail ile anlaşması planlanıyor. Mersin üzerinden Türk tırlarını taşıyan Ro-Ro’lara İsrail limanları açılıyor ve ticaret Suriye üzerinden, İsrail’e kaydırılıyor. Türkiye kârlı ticaret yollarını kaybetmiştir. Suriye politikası nedeniyle 11 ülke ile ticaretimizi sona ermiştir. AKP’nin yapay çözümleri buradaki zararı gidermez ve bölgenin çöken ekonomisini düze çıkaramaz.
 
İsrail ve ABD İran’a saldırma planlarında Türkiye’deki üsleri kullanacak. NATO’da Türkiye’nin İsrail şerhi bunun için kalkıyor. Suriye Parlamentosu, 2 Nisan’da Kuzey Suriye’de Kamışlı’yı Dar el Zor adıyla eyalet ilan etti. 'Çözüm süreci'yle birlikte Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’deki bu paralel gelişmeler, Başbakanın birden eyalet fikrini ortaya atması, Türkiye-İsrail-ABD üçgeninde bölgenin yeniden şekillendirileceğinin işareti. Bütün bunlar için Türkiye’ye, halka ödettirilecek fatura ne olacak? Hükümet önce bunu ve gizli pazarlıkları açıklamalıdır.
 
Bugün Türkiye’nin desteği ve katkısı ile artık Libya diye bir devlet yok. Irak paramparça bir durumda. Suriye’de büyük bir iç savaş yaşanmakta. Orta Doğu yeniden dizayn ediliyor. Sevr Antlaşması bugün Büyük Orta Doğu Projesi olarak yeniden revize edilmiştir. Suriye ve İran’dan sonra parçalanacak olan ülke Türkiye’dir. AKP, iktidarda kalmak uğruna bu ülkeyi bir büyük çöküşe sürüklemektedir. Bugün çanlar Türkiye için çalmaktadır ve Türkiye AKP politikalarının bedelini artık kaldıramamaktadır. Üçüncü Dünya Savaşı AKP’nin izlediği yanlış politikaların katkısıyla çıkacaktır ve Türkiye AKP döneminde parçalanma noktasına sürüklenmektedir.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com