“Üçüncü köprü İstanbul’u katledecek”

“Üçüncü köprü İstanbul’u katledecek”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, üçüncü köprünün İstanbul’un yeşil alanlarını yok edeceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Gürsel Tekin, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Yeni Büyükşehir Yasası' konulu panele katıldı. Panele ayrıca; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
 
Boğaz köprüleriyle ilgili konuşan Tekin, İstanbul'da köprü alanlarının en başta yeşil gözüktüğünü, daha sonraları bu bölgelerde ağaçların kalmadığını belirtti.
 
Elindeki İstanbul fotoğrafını gösteren Tekin, "Üçüncü Köprü güzergahı burası, su havzaları ve orman alanları gözüküyor. Üç yıl önce burada bir tek ağaca zarar verilmeyeceği söylendi. Hadi anayasadan korkmuyorsunuz, Allah'tan korkun! Üçüncü köprü İstanbul'un katliamını gerçekleştirecek." ifadelerini kullandı.
 
'CAMİ PLANLAMALARINI ERDOĞAN'A BIRAKMAYACAĞIZ'
 
Çamlıca'ya cami projesini değerlendiren Tekin, "Çamlıca, Kısıklı'nın da dahil olduğu kısımda yalıların yapıldığı, büyük villaların yapıldığı, yani ranttan beslenenlerin bir iskan haline getirdiği mekana dönüşmüştür. Bu kadar haramzedenin oturduğu o tepeye bir cami gerekiyor. Bunu Allah da affetmez. Göztepe'de de cami yapmakta ısrar ediyorlar. Yurttaşın bu konuda talebi yok. O cami yapılacak, yerin yukarısında da cami var aşağısında da. Diyanet İşleri senin bir talebin var mı? Ondan da ses çıkmıyor. Tabi o bizim kadınların altın günüyle ilgileniyor. Büyük imam çıkarak 'ben cami yapacağım' diyor. Bu ülkenin elbette camiye ihtiyacı vardır ama bunun planlamasını Tayyip Erdoğan'a bırakmayacağız." diye konuştu.
 
Kentsel Dönüşüm Yasası'nın yürürlüğe girdiğini hatırlatan Tekin, ancak depremle ilgili bir dönüşümün yapılmadığını savundu. Tekin, "Son dönemde Kentsel Dönüşüm Yasası ve daha sonra da Belediyeler Yasası kamuoyunda çok tartışıldı. Belediyeler yasası dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir şekilde AKP gece yarısı operasyonuyla getirdi. Dünyanın gelişmiş kentlerinde belediye yasalarını üniversiteler yapar. Mutlaka onların ve üniversitelerin düşünceleri alınır. Daha sonra kent planlaması yapılır. Bizim coğrafyamızın yüzde 65'i fay hattının üstünde. Her an depremle karşı karşıya kalabiliriz. 10 yıllık bir iktidar, deprem dönüşümüyle ilgili bir şey yaptı mı? Maalesef yok." şeklinde konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • 'İstanbul'un adaylığı şaka gibi!'04 Kasım 2014 Salı 22:00
 • Çeşme’de ÇED’e gerek yokmuş!04 Kasım 2014 Salı 14:15
 • Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı!31 Ekim 2014 Cuma 22:11
 • Sakarya'da deprem!22 Ekim 2014 Çarşamba 20:38
 • Validebağ Korusu’a sabah baskını21 Ekim 2014 Salı 10:26
 • Malatya'da deprem!20 Ekim 2014 Pazartesi 19:20
 • İşte Marmaris'te yangının hasarı20 Ekim 2014 Pazartesi 13:10
 • İlk kez seks yapan canlı türü bulundu20 Ekim 2014 Pazartesi 09:24
 • Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı!18 Ekim 2014 Cumartesi 19:20
 • Antalya'da deprem!18 Ekim 2014 Cumartesi 17:32
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com