Üçüncü Köprü Savaşı Başladı

Üçüncü Köprü Savaşı Başladı
Dünya devleri, 3. köprü savaşına hazırlanıyor..

İstanbul Boğazı'na inşa edilecek üçüncü köprü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi için açılan ihale yerli ve yabancı yatırımcının akınına uğradı.

Japonya'dan Rusya'ya, İtalya'dan Güney Kore'ye kadar çok sayıda yabancı yatırımcı ihale için bilgi almak üzere talepte bulundu. Yerli yatırımcılar da boş durmadı. MAPA, Kolin, Cengiz'in aralarında bulunduğu 5 dolayında yerli şirket şartname aldı. İhale, 23 Ağustos'ta yapılacak. Karayolları Genel Müdürlüğü, 22 Mart'tan itibaren 100 bin TL karşılığında şartname satışlarına başladı.

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, 6-6.5 milyar dolar yatırım büyüklüğü öngörülen proje ve ihaleyle dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların ilgi gösterdiğini belirterek, "İtalyan Müteahhitler Birliği, Körfez Geçiş Köprüsü'nü inşa eden Japon IHI, aynı ülkeden Mitsubishi, Ruslar, HACO gibi dev yatırımcılar ve girişimciler ihaleyle ilgili bilgi talebinde bulundu" bilgisini verdi.

Şartname satışlarının sürdüğünü aktaran kaynaklar, "Aralarında MAPA, Kolin ve Cengiz'in bulunduğu 5 dolayında şirket şartname aldı. Yapı Merkezi, Eren, İçtaş gibi şirketler de projeyle ilgileniyor" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com