Uçurtmaları çocuklar yerine büyükler uçurdu

Uçurtmaları çocuklar yerine büyükler uçurdu
Kütahya Simav Hüma Hatun Anaokulu tarafından düzenlenen “3. Uçurtma Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu.

Kütahya Simav Hüma Hatun Anaokulu tarafından düzenlenen “3. Uçurtma Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu.
Eynal Kaplıcaları çim sahasında gerçekleşen şenliğe miniklerden çok büyükler ilgi gösterdi.
Aileler arasında yapılan “En yüksekte kimin uçurtması var” yarışması oldukça çekişmeli ve heyecanlı dakikalara sahne oldu. Çocuklardan daha hevesli oldukları gözlenen aileler şenlikte doyasıya eğlenme fırsatı buldu.
Şenlik başlamadan önce öğrenci velilerine seslenen okul müdürü Sema Olgun, “Okulumuzun her türlü etkinliğine katkı sağlayan ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan siz değerli velilerimize yürekten teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Başarımızda öğretmen ve öğrencilerimiz kadar sizlerin bize sağladığı desteklerin de çok büyük bir payı olduğunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Hele bu birlikteliğin okul öncesi eğitimde olması başarıyı kendiliğinden sağlıyor” dedi.
Uçurtmalarını uçuranların hepsinin birinci kabul edildiği şenlikte ayrıca çeşitli yarışmalar da yapıldı. Minik öğrenciler ve büyüklerin ayrı ayrı yarıştığı çuvalla yürüme, kaşıkla yumurta taşıma, koşu ve mandal toplama yarışmaları şenliğin ilgi odağı oldu.
Daha sonra çay bahçesine geçen aileler burada okul yönetimi tarafından kendilerine ikram edilen yemekleri afiyetle yedikten sonra, organizasyondan dolayı okul Müdürü Sema Olgun’a teşekkür etti.
Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar daha sonra Eynal Kaplıcaları’ndaki çocuk parkında gönüllerince eğlendi. Bu tür organizasyonları geleneksel hale getirmeyi planladıklarını ifade eden okul müdürü Sema Olgun “Tüm velilerimiz çok memnun oldu ve her yıl tekrarlamamızı istiyor. İlerleyen zamanlarda daha değişik organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın mutlu olduğunu görmek bizi de mutlu ediyor. Katkılarından dolayı velilerimize teşekkür ederim” dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com