Ucuz bilet satışına yasak!

Ucuz bilet satışına yasak!
Bakanlık kararıyla en kısa mesafe yolcu taşıma ücreti 13 lira olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca, karayoluyla yapılan şehirlerarası yolcu taşımacılığı piyasasında, aşırı ücret uygulamaları nedeniyle gelişme gösteren haksız rekabetin önlenmesi amacıyla, Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Taban Ücret Tarifesi belirlendi. En kısa mesafede ücret 13 liranın altında olmayacak. Bundan böyle "1 TL'ye bilet kampanyaları da yapılamayacak.
 
Tarifeye göre, en kısa mesafe (101-115 kilometre) yolcu taşıma taban ücreti 13 lira, en uzak mesafe ise (2001 kilometre ve üzeri) 96 lira oldu.
 
Karayoluyla Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Taban Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Taban Ücret Tarifesi'ne göre, en kısa mesafe (101-115 kilometre) 13 lira, en uzak mesafe ise (2001 kilometre ve üzeri) 96 lira olarak belirlendi. Tarife, Bl ve D1 yetki belgesi sahipleri tarafından karayoluyla yapılan tarifeli şehirlerarası yolcu taşımalarında kilometre esasına göre 1 Şubat-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında uygulanacak.
 
Tarife'de yer alan ücretlere KDV ücreti dahil olacak.
 
Uyguladıkları ücret tarifesi bu Tebliğe uymayan yetki belgesi sahipleri bu Tebliğin yayımından itibaren Bakanlığa başvurarak en geç 20 gün içerisinde her türlü iş ve işlemlerini tamamlayarak bu Tebliğe uygun ücret tarifesini alacak ve uygulayacak.
 
Yetki belgesi sahipleri Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin ilgili maddesi çerçevesinde indirimli yolcu bileti kesme haklarını, bu Tebliğ ile belirlenen taban ücret tarifesinden daha aşağı olmamak üzere kullanabilecek. Bakanlıktan önceden izin almak suretiyle yapılan özel indirimli bilet satışları ile çocuklar ve özürlüler için yapılan zorunlu indirimlerde bu hüküm uygulanmayacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com