Ucuza Ve Sağlıklı Beslenmenin Yolları!

Ucuza Ve Sağlıklı Beslenmenin Yolları!
Sağlığınız yaşamınızın en önemli parçasıdır. Sağlıklı olmak için zengin olmanız gerekmiyor...

 Kendinize birkaç dakika zaman ayırın ve neler yediğinizi düşünün. Usta seçimler yaparak az parayla sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz:
 Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte az parayla sağlıklı beslenmenin yolları:

- Yemeğinizi bir tabak kahverengi pirinç, kuru fasulye ya da sebze yemeği ile sınırlandırın. Bunlar hazır fast-food tarzı yemeklerden daha ucuzdur. Eğer taze sebze yönünden pek sıkıntı yok fakat yine de alamıyorsanız, ıspanak, bezelye gibi dondurulmuş yemekler satın alabilirsiniz. Parlak renkler antioksidanları işaret ediyor ve birçok insan pirinç ile fasulyenin proteinle dolu olduğunu bilmiyor.

- Zamanınız yok veya yemek yapma imkanınız yoksa, fast-food zincirlerinin besin değeri tablolarını inceleyin. Buralarda da ilginç salatalar, meyveler ve tam tahıllı alternatifler bulabilirsiniz. Sağlıklı bir seçenek bulamazsanız, porsiyon miktarınızı küçültün.

- Doyduğunuz anda yemeği bırakın. Az yemek yemeğe alışırsanız, ne yerseniz yiyin yemeğin tadına varırsınız. Genellikle insanlar önlerine konan her şeyi yerler. Bir kez tabağınızdaki yemeğin yarısını yemeyi deneyin. İştahınızın bastırıldığını ve doyduğunuzu fark edeceksiniz.

- Gerçek yemekler tüketin. Yediğiniz yemeğin içindeki malzemeler size tanıdık gelmiyorsa o yemeği yemeyin. Yiyeceklerin etiketlerini okuyun. Mısır cipslerinin içinde mısır, yağ ve tuz vardır. Bunlar sağlıklı değildir, ancak kötünün iyisidir. Tereyağı, şeker ve aromalar içeren gerçek dondurmayı seçin.

- Yediğiniz yiyeceklere bakarak kendinizi eğitin. Renkli bir beslenme şekli seçin. Parlak renkli yiyecekler daha fazla antioksidan içerdiğinden bunlar daha iyi seçeneklerdir

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com