UDAŞ'tan Bilgilendirme Toplantısı

UDAŞ'tan Bilgilendirme Toplantısı
Uşak Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Ahmet Doğu, Uşak Belediye Meclis Salonu'nda 1 Haziran'dan başlayan kampanyalar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıya Uşak Belediye Başkanı Mimar Ali Erdoğan ve Doğal gaz dönüşüm uzmanları katıldı. 2005 yılından bu yana yapılan doğalgaz çalışmalarında şehrin yüzde 80'inin alt yapısını tamamladıklarını söyleyen Ahmet Doğu, Uşak halkına daha iyi hizmet ve daha kolay doğalgaz kullandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.
Merkezi sistem doğalgaz dönüşüm maliyetlerinin bireysel sistem kombili sistemden çok daha ekonomik olduğunu söyleyen UDAŞ Genel Müdürü Doğu, Halkımız bu konuda mutlaka uzman arkadaşlardan gerek bilgi gerekse teknik amaçlı destek almalıdır. Merkezi sistem sadece ısınma amaçlı bir 10 daire ve üzeri apartmanlarda daire başı maliyetleri 1 bin 400 TL civarındadır. Bu sadece ısınmadır, bunu da 17 ay 100 TL taksitle aile bütçesini sarsmadan tesisat firmaları ile birlikte tüm halkımıza sunacağız”dedi.
Bilgilendirme toplantısında konuşan Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise “İnsanlar eve gelen faturalara bakarak doğal gazın pahalı olduğunu düşünüyorlar. Ancak ay değil yıl olarak değerlendirildiğinde doğal gazın daha ucuz olduğunun farkına varılıyor. Doğalgazın daha temiz ve sağlıklı bir yakıt olduğunu hepimiz biliyoruz. Sağlıklı bir kent için doğalgaz kullanımını arttırmalıyız. Hava kirliliğinin önlenmesinde önemli bir etken olan doğalgaz diğer yakıtlara oranla daha ekonomik. Belediye olarak kaçak kömürle de mücadelemiz devam ediyor. Amacımız hava kirliliğini azaltarak daha sağlıklı bir kent oluşturmakır”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com