"UEFA af konusunda ikna edilmişti"

"UEFA af konusunda ikna edilmişti"
Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde TFF'de görev alan Cüneyt Tanman, çok çarpıcı konuştu.

İstifa eden Mehmet Ali Aydınlar yönetimindeki TFF'de görev alan eski Galatasaraylı futbolcu Cüneyt Tanman, Yıldırım Demirören'in başkanlığa seçilmesinden UEFA'nın Fenerbahçe'yi affetmeye ikna olduğuna kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Habertürk'de katıldığı Sportürk programında konuşan Tanman şike soruşturmasını 'Sonucu belli bir maç' olarak nitelendirirken, Aydınlar'ın ardından TFF Başkanı seçilen Yıldırım Demirören'i de ağır bir dille eleştirdi. Tanman açıklamasında, "Sonucu belli bir maç. Tahkim Kurulu Başkanı'nın ne karar vereceğini herkes tahmin edebiliyor. Ben çok konuşmak istemiyorum. Bir kere sadece tahkim kurulu değil; Federasyon Başkanı olmanız için belirli şeyleri yapmış ve belirli şeyler başarmış olmanız gerekiyor. Aydınlar'ın ardından gelen başkanın profiline baktığımızda bazı şeylerin doğru olmadığını görebiliyorsunuz. Beşiktaş Kulübü'nün nasıl sıkıntılar içerisinde olduğu da ortada. O noktaya gelecek insanın vasıfları çok önemli. Şike sürecinde adı geçen bir kulübün başkanının TFF Başkanı olması, çok doğru bir seçim olmadığını ortaya koydu." sözlerini sarfederek gündeme bomba gibi düşecek ifadeler kullandı

"AYDINLAR BIRAKTIĞINDAN BERİ KİMSE ÇIKIP BİR ŞEY SÖYLEMEDİ"

Sürecin TFF'de göreve başladıktan sonra bir anda karşılarına çıktığını belirten Galatasaray'ın efsane futbolcusu Tanman, "Bu süreci ne Federasyon, ne Aydınlar ne de bizler yarattık. Bu süreç 3 Temmuz'da bizim önümüze geldi. Ben 40 yıldır futbolun içerisindeyim. O yıldan bu yana böyle bir olay yaşamadım. Bu olayda bazı hataların yapılması gayet normal diye düşünüyorum. Gizlilik kararı vardı, savunmaların alınmadığı bir ortamda karar vermek çok da kolay değil." dedi.

Tanman açıklamalarına şöyle devam etti, "3 Temmuz'dan itibaren düşürülmeli diyenler çok mu haklıydılar? O dönem bunların beklenmesi çok yanlıştı. Aydınlar'ın çabalarıyla UEFA ile bazı sıkıntıları çözmek için çabalar yapıldı. Aydınlar'ı bir çok konuda suçladılar. G.Saray çıktı, Trabzonspor kupasını istedi. Aydınlar ayrıldığından beri bir kişi de çıkıp bir şey söylemedi. Aydınlar büyük baskı altında çalıştı. Play-off herkesin içine sinen birşey değil. Ligin son haftasına gelindi ve seyri güzel maçlar izledik."

"UEFA AF KONUSUNDA İKNA EDİLMİŞTİ"

Tanman yaptığı açıklamada Aydınlar'ın UEFA'yı Fenerbahçe'nin affedilmesi konusunda ikna ettiğini söyleyerek, "En büyük başarı UEFA'yı ikna ederek hiçbir kulübü mağdur bıramkayan bir çözümün üretilmesiydi. Genel Kurul'da Aydınlar'ın istifası istendi. O istifayı isteyen kişi de Federasyon başkanı oldu. Aydınlar UEFA ile bazı konuları bir noktaya getirdi, Tahkim ile bu süreç sonlandırılacaktı. Bir kereye mahsus af da söz konusuydu  ve UEFA da ikna edilmişti." dedi.

"30 OCAK'TA DEVAM KARARI ALIP İSTİFA ETMESEK..."

Aydınlar yönetiminin görevde kaldığı takdirde bugüne kadar sürecin sona erdirileceğini iddia eden Cüneyt Tanman, "Ben böyle düşünüyorum. Infantino'nun açıklamasında da bunu gördük. Bizim kurallarımız var deniyor ve biz de onların organizasyonları içerisinde oynuyoruz. Dolayısı ile kurallara uymak zorundayız. Aydınlar Federasyonu işlerini savsaklamadı. Tabii ki hatalar yaptı. Süreci belirli bir noktaya getirdi. 30 Ocak'ta devam kararı alıp istifa etmemiş olsa tahkim kurulu ile bu sorun çözülecekti." şeklinde konuştu.

"BU SEZON NE NORMAL GİTTİ Kİ..."

Son olarak play-offların herkesin içine sinen bir model olmadığını vurgulayan Tanman, "Play-off un da tartışılacak maddeleri var. Bir çok şey tartışabiliriz. Ben de ilk başlarda çok sıcak değildim. Bu durumda en zararlı takım da tabii ki Galatasaray oldu. Bu kadar puan farkı yaptıktan sonra play-off'a gidilmesi Galatasaray'ı en büyük madur konumuna getirdi. Diğer bütün takımlar için de ilginç oldu. En azından denenmiş ve görülmüş oldu. Bu sezon ne normal gitti ki zaten... İnşallah play-offlar da hayırlısıyla sona erer." diyerek sözlerini noktaladı. (EMK)

Kaynak : Sporx

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com