UEFA - Aydınlar zirvesi sona erdi!

UEFA - Aydınlar zirvesi sona erdi!
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Nyon'da UEFA yetkilileriyle bir araya geldi...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Nyon'da kendisine katılan TFF yönetim kurulu üyesi Yunus Egemenoğlu ve Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ve Cornu'nun yerine dosyayı üstlenen Aleys Bell ile görüştü.

AYDINLAR TOPLANTIDAN MUTLU ÇIKTI

Toplantı öncesinde stresli görünen Mehmet Ali Aydınlar'ın toplantının ardından son derece güler yüzlü olduğu görüldü.

İnfantino ve Bell ile samimi bir şekilde vedalaşan Aydınlar, görüşmenin içeriği konusunda şunları söyledi:

"Toplantı son derece olumlu ve sıcak geçti. Türk futbolu için gereken bütün kolaylıkları göstereceklerini ifade ettiler. Bu durum tamamen bizi ilgilendiriyor. Yani Türkiye ligini. Hiç bir şekilde bize karışmayacaklar. TFF'nin iç bünyesinde olan hadise olduğu için kararımıza saygı duyacaklar. Şike dosyasında 8 takımı ilgilendirien bir konu. Bütün dikkatler şimdi 26 Ocak'ta yapılacak genel kurula çevrildi."

"TFF YETKİLİLERİ TARAFINDAN YAPILMASI GEREKENLER YAPILMAZSA..."

Görüşmenin ardından Mehmet Ali Aydınlar ayrıca, "26 Ocak'ta yapılacak Genel Kurul öncesi bilgi alışverişinde bulunduk. UEFA bizden beklentilerini ortaya koydu. UEFA yetkilileri, TFF tarafından yapılması gerekenler olmazsa, yaptırımların neler olacağını masaya yatırdı. Dosyada adı geçen 8 takım var. Umarım tüm takımlarımız aklanır" dedi.

ÖZEL BİLGİ

Öte yandan 26 Ocak'ta yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'da UEFA Gözlemcisi olarak Şenes Erzik görev yapacak. Daha önce "UEFA genel kurula gözlemci gönderiyor ve gelişmeler yakından takip edilip, rapor edilecek" şeklindeki haberler üzerine Şenes Erzik'in genel kurulda olacağı öğrenildi.

UEFA genel kurulu çok önemseyip bir başka ismi göndermeyecek ve UEFA'nın Asbaşkanı Şenes Erzik, olumsuz bir durum görürse raporunu iletecek. (EMK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com