"UEFA bile bizi örnek aldığına göre..."

"UEFA bile bizi örnek aldığına göre..."
TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, dikkat çeken demeçler verdi...

TFF Sağlık Kurulu tarafından, kulüplerin sağlık ekiplerinde çalışanlara yönelik verilen eğitim kurslarından "Bilgi Yenileme Kursu" WOW Hotel İstanbul'da yapıldı.

Kursun son gününde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar kısa bir konuşma yaptı. "Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sağlık Vizyonu" başlıklı oturuma TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan ve TFF Sağlık Kurulu Başkanı Prof.Dr Ömer Taşer katıldı.
 
TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan'ın oturumda yaptığı konuşmanın metni şöyle:
 
"1 yıllık bir aradan sonra yine bir devre arası sağlık kursunda sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Açıkçası son 3 yılda, sağlık ve sağlık çalışanları başlığı altında yapılan çalışmalar, bu süre içerisinde yürüttüğüm TFF Başkanvekilliği sürecinin en başarılı işleri arasında yer almakta.
 
Kulüplerde spor psikoloğu, beslenme uzmanı ve performans uzmanı bulundurulmasını talimatlarla mecburi hale getirdik. Başlarda tepki de çekti ancak özellikle uluslar arası düzeyde aldığımız takdirler ve UEFA'nın bile çalışmalarında bizleri örnek alması, gittiğimiz yolun doğruluğunu kanıtlıyor.
 
Sizlerin de bildiği gibi ben sağlık sektöründe uzmanlaşmış biri değilim. Ama 30 yılı aşkın milli sporculuk ve yöneticilik geçmişim de en çok zaman geçirdiğim, en yakından gözlem yapma fırsatı elde ettiğim kesim sağlık ekipleri oldu. Sağlık konusu, benim aktif sporculuk dönemimde daima önem verildiği söylenen ama bir o kadar da ihmal edilen bir alandı. Ancak bugün, hem federasyonun hem de kulüplerin yatırımları ile bu konu da tesisleşme gibi, altyapı gibi kaynak aktarılan, önem verilen bir başlık haline geldi. Mehmet Ali Aydınlar gibi sağlık sektöründe lider olan birinin de Federasyon başkanı olması çok önemli. Sağlık artık ihmal edilen bir konu olmamalı."
 
Kursun ilk gününde 1. 2. ve 3. Basamak Eğitim Kurslarına ve sınavlarına katılamayanlar ile katıldığı sınavlardan başarısız olanlar için de telafi sınavı yapıldı. Sınavın ardından Dr. Çetin İşlegen ve Dr. Tahsin Beyzadeoğlu başkanlığında "Yaralanmaları önlemek için komple ısınma programı başlıklı oturum düzenlendi. Öğle yemeğinin ardından 2 ayrı oturumda Bülent Bayraktar başkanlığında, FIFA'nın yeni başlattığı "11+" uygulaması hakkında bilgi verildi.
 
Konuşmaların ardından Başkan Aydınlar ve Başkan Vekili Lutfi Arıboğan'a plaketleri takdim edildi. (EMK)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com