'UEFA cezayı 1 yıla...'

'UEFA cezayı 1 yıla...'
Fenerbahçe Kulübü eski başkanı Ali Şen, sarı lacivertli kulübün gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Radyospor'a konuşan Ali Şen, Aziz Yıldırım'ın yerinde olsa aday olmayacağını belirterek, "Aziz Yıldırım'dan çekinenler varsa zaten aday olmasın. Yıldırım haklı, 'İsteyen aday olsun diyor" dedi.
 
Şen, UEFA'nın verdiği cezayla ilgili de flaş bir açıklama yaptı. Ali Şen, "UEFA ile ilişkilerin düzeltilmesi durumunda 2 yıllık ceza 1 yıla inebilir" dedi.
 
"BÜTÜN FENERBAHÇELİLER AYDıNLAR'A MÜTEŞEKKİR"
 
Öte yandan Anadolu Ajansı'na da demeç veren Şen, şunları söyledi:
 
"Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye'de 3 Temmuz döneminde futbol federasyonu başkanı olarak ve pek çok insanın bilmediği, camiamızın ve Fenerbahçeli taraftarların da bilmediği, yaptığı hizmetleri anlattı. Çok çok da iyi anlattı. İşin iç yüzünü öğrendik. Mehmet Ali Aydınlar'ın gayretlerinden dolayı bütün Fenerbahçeliler ona müteşekkir" diye konuştu.
 
Ali Şen, Fenerbahçe Kulübü'ne başkan adayı olmak isteyenlerin 5 Ekim Cumartesi günü yapılacak yüksek divan kurulu toplantısına katılıp, burada neden aday olduğunu açıklaması gerektiğini ifade etti.
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun, olağanüstü seçim kararı almasının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Şen, şöyle konuştu:
 
"Aziz Yıldırım, 'Beni tenkit ediyorsunuz, yaptıklarımı beğenmiyorsunuz. Başımıza gelenleri oylamaya koyuyorum. Kim aday olacaksa çıksın genel kurulumuzun önüne gelsin anlatsın. Sandık burada' diyor. Çok da doğru söylüyor. Fenerbahçe Kulübü'ne başkanlığa adaylığını koyacak kişiler, 5 Ekim'de ki bizim senatomuza, yani yüksek divan kuruluna gidip üyelerimize düşüncelerini, programlarını, Aziz Yıldırım'ın neyini beğenmediklerini, neden aday olduklarını anlatmalılar. Yüksek Divan Kurulu üyelerimizin sorularına da cevap vermeliler. Aziz Yıldırım'ın daveti doğrudur. Kim göreve talipse buyursun."
 
"İNŞALLAH MEHMET ALİ AYDINLAR ADAY OLUR"
 
Eski başkan Şen, sarı-lacivertli kulübe başkan adayı olacak kişinin, başkasının hareketlerine göre karar vermemesi gerektiğini savundu.
 
Şu ana kadar adayların çıkmamış olmasıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtta Şen, "Başkanlığa adaylığını koyacak kişi başkasının hareketlerine göre kendi kararını vermemelidir. Aday olacak kişi 5 Ekim'de yüksek divan kuruluna gider adaylığını açıklar. Kongreye kadarki 25 gün içinde de genel kurul üyelerine ve taraftarlarımıza programını, ne yapmak istediğini, neden aday olduğunu, neyi, nasıl daha iyi yapacağını anlatmalıdır. İnşallah Mehmet Ali Aydınlar aday olur" şeklinde konuştu. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com